KİLO VERMEK İSTİYORANIZ BUNLARI KESİNLİKLE YAPMALISINIZ

Paylaş

Kilo vermek istiyorsanız bunları kesinlikle yapmalısınız

Aşırı kilolar her zaman mutsuzluğa yol açan etkenlerin başında gelir. Etrafınızdakiler istedikleri kıyafetleri rahatlıkla giyebiliyor ama siz ise yerinizde sayıyorsanız, mutlaka kilo vermeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Ancak yaptığınız her diyet, az yemek yeme yöntemi, spor yapma ve çeşitli diyet listelerini uygulasanız bile verdiğiniz kiloları geri alıyorsanız, bir de bu makalemizi okuyun…

Arkadaşlarınız ile toplandığınız bir yerde diyet yaptığınız halde canınız çok çekti ve bir çikolata yediniz. Yine cips veya değişik kilo aldırıcı şeylerden yediniz. Sorun değil, önemli olan bunu sürdürmemek. Bir adet veya iki adet yiyebilirsiniz. Ama battı balık yan gider deyip, bunu sürdürürseniz yaptığınız diyeti unutun gitsin…

Birçok kez kilo vermeye karar verip, bu kararınızı kısa sürede çatlatacak şekilde yaşamınızı sürdürüyorsanız, öncelikle bunun farkına varmalısınız. Çoğu kez diyet yapmaya başlarız ve kısa süre sonra bunu unutur, tekrar verdiğimiz kiloları hızla geri alırız. Ancak yolda, dizide, toplantıda, sinemada veya başka bir yerde gördüğünüz hemcinsinizin fit vücudu veya zayıflığı sizin moralinizi bir anda düşürebilir.

Öncelikle aşırı kilolarınızı kendiniz için bir engel, bir sorun ve bir hayal kırıklığı gibi sürekli aklınıza getirmelisiniz. Yemek yiyeceğiniz zaman doymaya yönelik düşünceler yerine, fazla yerseniz tartıda rakamların artacağına, giyeceğiniz kıyafetlerde patlayan bölgelerinizi aklınıza getirmelisiniz. Bu sayede iştahınız bir anda kesilir ve az yemeye başlarsınız.

Yemek yemeyi bir anda kesmemelisiniz. Bu sağlık açısından da hiç hoş görülmez ve tavsiye edilmez. Yemek yiyin ancak ara öğünler şeklinde yemelisiniz. Birçok diyetisyen bol miktarda su içilmesini önerir. Aynı zamanda hangi diyet listesini açacak olursanız olun hepsinde de suyun önemini kolaylıkla görebilirsiniz. Su içtiğinizde tokluk hissinizi bastırır, midenizin büyük bölümünü su ile dolduracağınız için fazla yemek yiyemezsiniz. Bunu düşünerek, günde fazla fazla su içmeye çalışmalısınız.

Kendinize hedefler koymalısınız. Belirli bir gün belirli bir hafta için ulaşacağınız kilo oranı çıkartmalısınız ve buna ulaşmalısınız. Bu hedefinize ulaştığınızda hem mutlu olduğunuzu görürsünüz. Hem de yeni hedef için var mısın? diye kendi kendinize iddiaya girebilirsiniz. Açlıktan kıvranmak yerine dengeli beslenmelisiniz. Spor yapmanız için illaki dışarıya çıkmanıza, yürümenize veya spor salonlarına gitmenize ve fazla fazla paralar harcamanıza da gerek yok…

Evde kendi kendinize yapacağınız belirli hareketleriniz ile oturduğunuz yerde yağ yakabilirsiniz. Nasıl mı? öncelikle otururken rahat oturmak yerine fazla kilonuzun olduğu yerlere baskı kuracak şekilde oturun. Fakat bunun süresini iyi ayarlayın. Aksi taktirde rahatsızlıklar veya sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Belirli süreler fazla kilolarınızın olduğu yerlere baskılar oluşturup, oraların zorlanmasını sağlamalısınız.

Kilo vermekten vazgeçmemeyi de sürekli aklınıza getirmeli ve zayıf olan arkadaşlarınızı düşünmelisiniz. Bu sayede onlar size motivasyon sağlayacak ve hedefleriniz için sizi yolunuzdan saptırmayacaktır.

hızlı ve sağlıklı kilo verme slider _8f6d08b9-c582-4ee1-b095-2a335db8b931

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.