KIRIŞIKLIKLAR İÇİN KOLAY MASKE YAPIMI

Paylaş

Kırışıklıklar için kolay maske yapımı

Özellikle bayanların korkulu rüyası olan kırışıklıkları bu makalemizde öğreneceğiniz kolay yapılan maske ile yok edebileceksiniz. Maske yapmadan önce eskiden krem ve değişik yağlar ile bu kırışıklıkların önlenmesi için çabalamamız gerekiyordu. Artık evde pratik bir şekilde yapabileceğiniz bu r kolay maskeleile sizde kırışıklıklarınızdan kolaylıkla kurtulabileceksiniz.

Öncelikle yapacağınız maskemiz havuçlu göz maskesidir. Bu maskeyi daha önceden denemediyseniz, yaptığınızda ve kırışıklıklardan kurtulduğunuzu gördüğünüzde mest olacaksınız. Çünkü bu maske kırışıklıklar için neredeyse bir numaradır. Hazırlanışı ve yapılması da son derece kolaydır. İlk önce büyük bir havucun suyunu çıkartmanız gerekiyor. Elde ettiğiniz bu havuç suyunun içine bir çay kaşığı ile badem yağı eklemelisiniz. Sahip olduğunuz bu karışımı 2 saat gibi bir süre boyunca buzdolabınızda soğutmalısınız. Bu süre sonunda gözaltı ve çevresine sürdükten sonra ise yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında cildinizi bol su ile yıkadıktan sonra sonuca şaşıracaksınız.

Kırışıklıklar için bir başka maske ise muzlu göz maskesidir. Öncelikle olgunlaşmış iyi bir muzu ezdikten sonra, 1-2 çay kaşığı olacak şekilde gül suyu eklemelisiniz. Bu karışımda soğutmanıza gerek yok. Karışımı hemen göz çevrenize sürmeniz yeterli olacaktır. Süre olarak 30 dakika kadar beklemeniz yeterli… Daha sonra ılık su ile sürdüğünüz bölgeyi temizlemeniz gerekiyor. Bu maske ve benzerleri her zaman kırışıklıklar için %100 sonuç vermektedir. Kırışıklıklardan pratik bir şekilde uzaklaşmak için mutlaka güneş enerjilerinden sakınmalısınız. Bunun yanında bilgi olarak göz çevrenize yüksek koruyucu güneş kremi sürmeniz, sigara ve alkolden uzak durmanız ve kahve ile çay tüketimini de olağanca aza indirmeniz yetecektir.

Bu bilgiler ışığında göz çevrenizde yer alan kırışıklıklardan tamamen kurtulmanız mümkündür. Mevcutta kırışıklıklarınız varsa ve yaşlanmayı durdurmaksa niyetiniz bu bilgiler ışığında yöntemleri uygulamanız gerekir.

çilek-maskesi-tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.