KOLAY TIĞ İŞİ ÇAPRAZ YAKA YELEK YAPIMI

Paylaş

Tığ işi çapraz yaka yelek

Şiş ile örgü örmeyi bilmeyen veya yapmakta zorlanan bayanlar için tığ ile yapılan modelleri göstermeye çalışıyoruz. Çocukları için farklı tığ işi modeller arayanlar için bugün göstereceğimiz basit tığ işi çapraz yaka yelek modeli oldukça farklı ve güzel bir model.

Tığ işi yelek yapımları daha basit olduğu için ve fazla zaman almadığı için bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Bugün sizlere göstereceğimiz model ise tığ ile yapılan ve temel tığ işi bilenlerin kolaylıkla yapabileceği bir model. Yeleğin ön kısmı çapraz olarak geldiği için tabi burada eksiltmelere dikkat etmek gerekir.

Tığ işi çapraz yeleğinizi üç parça halinde yapıyorsunuz. Trabzanlardan oluşan bu yelekte arka kısımlarda ve ön yüzeyin bir kısmında kutucuklar ve trabzan sırası yapılmış. Ama ön çapraz kısımda sadece trabzanlardan oluşan sıralar yapılmış.

Bu yeleği yapmaya başlamadan önce elinizde bulunan bir yeleğin ölçüsünü kullanabilirsiniz. İlk önce arka ve ön yüzü işleyin. Daha sonra ise ön çapraz kısmı işleyin. Bu kısmı işlerken eksiltmeleri nerelerde yapacağınızı görsellerden takip edebilirsiniz.

Burada bulunan görselleri inceleyerek modele başlayabilirsiniz. Bu yeleklerde farklı renk ipler kullanarak güzel bir görüntü oluşturulmuş.

Yeleğin ön kısmında ise bir yüz oluşturmak için göz, ağız, burun ve kulak yapılarak hoş bir süsleme yapılmış. Oldukça farklı ve hoş olan bu yeleği kız çocukları için de erkek çocukları için de uygun renk ipler kullanarak yapmanız mümkün.

kaynak:https://tr.pinterest.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.