KOLAY TIĞ İŞİ ÇORAP

Paylaş

Tığ işinden çorap yapımıyla ilgili olarak aktaracağım bilgiler neticesinde sizde bu güzel resimdeki çoraptan kendinize yapabilirsiniz. Malzemelerini de sayacağım tığ işinden çorap çalışmasını hem zorlanmadan yapacaksınız.

Hem de yapıp hemen kullanmaya hazır hale getirebileceksiniz. Öncelikle tığ işi çorap örgüsü için malzemeleri sıralayalım ; İlk olarak nako merino yün tığ numara 4 yeterli oluyor.

Tığ işi çorap yapılışı

İlk olarak 182 tane zincir çekilir. Daha sonra ise 7 sıra 2’li trabzan yapacaksınız. Sonrasında hemen ikiye katlayıp, alt tarafını ise komple dikeceksiniz. Yine açıkta kalan ayak üstü bölümüne gelecek kısımlar ise 1 sıra atlayarak, yukarı kadar büzülecek.

Büzdüğünüz tarafa bağcık geçeceği için bu bölüme 3 sıra zincir çekip batacaksınız. Daha sonra zincir çekip, bağcıklar yapılacak.

kolay-tig-isinden-corap

Tığ işi çorap çalışması bu şekilde tamamlanıyor. Kısa sürede yapabilir ve altta ve üstteki örnek resimdeki gibi hazır hale getirebilirsiniz. Renkli kısımlar için siz ister farklı renk kullanabilirsiniz.

tigla-kolay-corap-orme

İsterseniz de tek renk modeli yapıp çıkartabilirsiniz. Yapımında takıldığınız yerler olursa bana danışmayı unutmayın. Bu güzel modeli daha önce Derya Baykal programında da aktarılmıştı.

İlgili bölümü de bularak izleyip, takıldığınız yerleri keşif edebilirsiniz. Tığ işinden yapılan örgülere devam edeceğim. Şimdi sizleri bu güzel örnekle ve anlatımla baş başa bırakıyorum. Umarım anlamışsınızdır. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.