KULAKLI BEBEK BERESİ NASIL ÖRÜLÜR

Paylaş

Kulaklı bebek beresi bebekleriniz için çok şık model olmaktadır. Artık kış aylarının gelmesiyle birlikte sizlerde evinizde çok farklı örgüler yapabilirsiniz. Kulaklı bebek beresi yapımı oldukça kolay  çok hoş bir modeldir. Örgü işlerinin içerisinde bir çok örgü modelleri bulunmaktadır. Kendi ellerinizle bebekleriniz için çok güzel bebek yelekleri yada kız çocukları için örgü elbise modelleri yapabilirsiniz.Kulaklı bebek beresinin nasıl yapıldığını sizlere  en pratik yolunu anlatmak isterim.

-Önce şapkanın on zincirini çekerek yuva yapınız. daha sonra içerisine on altı tarbazan yapınız. Örgünüze bu şekilde devam ediniz.Bu şekilde altı sıra örmeye devam ediniz.Daha sonra artırmadan altı sıra daha örünüz.Şapkanızın iki yanına iki kulakçık örünüz.Bu işlemden sonra etrafına farklı iplerden sık iğne örümüne devam ediniz.Hemen ardından on zincir çekerek trabzzan yapınız.

İki tane yapacağınız için kulak yapıyorsunuz.Yapmı olduğunuz kulak örgüleri şakanın üst kısmına iğne ile sağbitleyiniz.Devamında ise başka renkli ip ile iki yuvarlak örmeniz gereklidir.Bu örgülerin arasına düğme dikiniz. Düğme şapkanın üzerinde göz şeklinde duracaktır.

Hemen ardından on adet zincir çekmeye devam ediniz.İki baştan artacak şekilde ayarlayıp trabzan örün.Böyle iki sıra yaparak örmüş olduğunuz şapkaya sağbitleyiniz. Şapkanın iki yanında uzun ip bırakınız. Bu ipleri örgü şeklinde örün. Gerçekten çok hoş bir şapka modeli ortaya çıkacaktır. Bebeğiniz  için kış aylarında kulakları üşümesin diye bir bere yapmış olacaksınız. Bu modeli hiç sıkılmadan evinizde çok kısa bir zaman içerisinde yapabilirsiniz.

kulakli-bebek-beresi-nasil-orulur

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.