KURDELE NAKIŞI KIRLENT ÖRNEKLERİ

Paylaş

Kurdele nakışı kırlent, yastık örnekleri

Kurdele nakışı oldukça farklı ve hoş bir el işidir. Kurdele nakışı eğitimi veren kurslara giderek kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Öğrenmesi zor olsa da ilerleyen zamanlarda oldukça farklı ve güzel modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Bizde sizler için farklı kurdele nakışı işlerini ara ara sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Kurdele nakışı kırlent modelleri için farklı renklerde kurdeleler kullanılmış. Renk seçimi tamamen sizin hayal gücünüze bağlı olan bu işlerde biraz zaman harcamanız gerek. Kurdele nakışı zaman, sabır ve emek isteyen bir iştir.

Kurdele nakışı ile yapacağınız farklı çiçek desenleri yastıklarınızı, kırlentlerinizi renklendirecektir. Kırlentler için öncelikle kırlent yüzlerinin hazırlanması gerekir. Burada ölçüler tamemen size bağlıdır.

Klasik kırlent ölçülerinden kırlentler yaptırabileceğiniz gibi dikdörtgen kırlent yüzleri de yaptırabilirsiniz. Tercih sizin zevkinize kalmıştır.

Kırlent yüzleri hazırlandıktan sonra sıra geldi kurdele nakışını yapmaya. Bu nakışı yapmak için gerekli malzemeleri bir araya getirdikten sonra yapacağınız deseni belirlemelisiniz. Bu şekilde yapacağınız desenleri daha kolay yapabilirsiniz.

Kurdele nakışı yapmak için önce küçük desenlerden başlayarak kendinizi geliştirin. Daha sonra buradaki görsellerde yer alan bol süslemeli modelleri yapabilirsiniz.

Kurdele nakışı için internet üzerinden farklı modeller ve desenler bulabilirsiniz. Bunları değerlendirerek güzel işler ortaya çıkartabilirsiniz. Havlu, kırlent, bohça, peçetelik ve masa örtüsü süslemeleri gibi farklı el işlerinde bu süslemeyi kullanabilirsiniz.

kaynak:http://orgudantelmoda.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.