LİMON KABUKLARINI SAKIN ÇÖPE ATMAYIN

Paylaş

Limon Kabuklarını Sakın Çöpe Atmayın

Limon hayatımızda sadece yiyecek olarak tüketmemiz gereken bir besin değildir. Bunun dışında çeşitli çalışmalarda da limonlar kullanılmıştır. Ancak evinizde limonlarınızdan faydalandıktan sonra kabuklarını atmayarak, bulaşık makinenizdeki kötü kokular için kullanabilirsiniz. Peki limon kabuklarını kullanarak bulaşık makinesindeki bu kötü kokulardan nasıl kurtulacaksınız. Şimdi anlatacağımız makalemizde limon kabukları sayesinde nasıl kötü kokulardan kurtulabileceğinizi görebileceksiniz.

Bulaşık makinenize kirli bulaşıkları koyduktan sonra, temizleme işlemi için programı başlatmadan önce bulaşık makinenizin çatal ve kaşık bölümüne 1 adet limonunun kabuğunu koyun. Yıkama işlemi bittikten sonra temizleme işlemi sonrası bulaşık makinenizi açtığınızda burnunuza hoş bir limon kokusu gelecektir. Ayrıca limon kabuğunda az miktarda kalan sitrik asit sayesinde tüm kirli bulaşıklarınızın daha iyi temizlendiğini de fark edeceksiniz.

Limon kabuğu sayesinde özellikle bardaklarınızın lekesiz olduğunu da görebilirsiniz. Bununla birlikte bulaşık makinenizin o makine ve temizlik işlemi sırasında çıkan kötü kokusu yerine hoş ve güzel bir limon kokusu yayıldığını ve yaydığını görebileceksiniz.

Limonlarınızı sofrada tükettikten sonra kabuklarını genellikle çöpe atarız. Ancak atmamamız için artık geçerli bir sebebimiz var. Geri dönüşüm kutusu yapabilir ve oraya limon kabuklarından bulaşık makinesinde kullanmak için biriktirebilirsiniz. Bu sayede bulaşıklarınız hem daha temiz olurlar. Hem de makinenizi açtığınızda ki karşılaştığınız kötü koku yerine mis gibi limon kokusuna da sahip olmuş olursunuz.

17_442

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.