MADEN SUYUMU SODAMI

Paylaş

Maden suyumu sodamı

Yemek sonrası genelde garson size soda mı? maden suyu mu? diye sorar. Ancak doğal mineralli su yani maden suyu denilen ürün ile yapay soda arasındaki tek fark ise yapay mineral varlığıdır. Yapay sodada böyle bir mineral yapısı yoktur. Fakat her iki içecekte mideyi olağanüstü bir şekilde rahatlatmaktadır.

 
İçilebilir bir suya karbondioksit eklendiğinde soda yapılmış olur. Maden suyu günde ne kadar tüketilmeli ? sorusuna da cevap olarak ; maden suyunun içinde bulunan mineraller sebebiyle son derece sağlıklı bir içecek olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda insan sağlığını da destekleyici bir özelliği bulunuyor. Terleme, solunum ve idrar nedeni ile kaybolan minerallerin tekrar yerine gelmesi için de su içmenin yanı sıra sıvı ihtiyacını karşılamada birebir maden suyu etkilidir. Maden suyunu aşırı bir şekilde tüketmek de yanlış olur. Çünkü fazla sodyum alımı sayesinde idrarla kalsiyum atımını hızlandıracağı için kemik erimesi gibi kötü sonuçlara da yol açabilmektedir.

 
Maden suyu seçimi yapacağınız zaman mutlaka düşük sodyum miktarı olan ve yüksek magnezyum ve kalsiyum içerikli olanlar daha çok tercih edilmelidir. Sağlıklı her insan günde iki şişe içmeleri yeterli olur. Kilolu kişiler ise ancak bir şişe içmelidir. Ayrıca böbrek, kalp ve hipertansiyon hastaları ise kesinlikle bu içecekten uzak durmalıdırlar.
Maden suyunun birçok faydası bulunmaktadır. Her yaştaki insanın günlük kalsiyum gereksinimlerinin karşılanmasına ek bir takviye olarak bu içecek düşünülebilir. Bu sayede güçlü kemik yapısının korunması ve oluşması da sağlanmış olur.

 
Vücudumuz için gerekli olan su ve mineral ihtiyacı da kolaylıkla karşılanmış olur. Bu sayede cilde gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlanmasına da son derece yardımcı olmaktadır. Solunum, idrar ve birçok sportif aktivite de ve özellikle de yaz aylarında sıkça terlemeye karşı da son derece etkilidir. Bikarbonat bakımından oldukça zengin olan ve asit fazlalığı, yanma ve ekşime gibi mide hastalıklarına da baskılayıcı bir özelliği bulunmaktadır.

 

 

 

maden-suyu-mu-soda-mi--5759341

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.