MAKYAJ MALZEMELERİ İLE İLĞİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

Paylaş

Makyaj malzemeleri ile ilğili bilmeniz gerekenler
Pudra fondöten nasıl kullanılmalıdır?
Pudra fondöten kullanmadan önce size cilt tipinden bahsetmek istiyorum. Pudra fondötenler için en ideal cilt ne yağlı nede kuru olan karma ciltlerdir. Karma ciltler Pudra fondöten ideal bir fondötendir. Yağlı ciltlerde daha fazla yağlanmasına sebep olacaktır, kuru ciltlerde ise kırışıkları daha çok ön plan çıkaracağı için en doğru seçim karma cilt tipidir, fondöten kullanım.

 
Pudra fondöteni için söylememiz gereken diğer önemli bir konu ise çok dazla transparan pudra kullanmıyoruz, çünkü içerisinde pudrası olduğu için föndeten karışımı pudra olduğu için eksra bir pudra kullanmamıza hiç gerek yok. Kendilerine ait yüzde seksen süngerleri oluyor bu Pudra fondötenin bir sünger yardımı ile cildinizi yine dairesel hareketler yaparak, önemli olan burada tabi ki kas yönüne doğruda yapmak. Fondöteni sürerken bu herhangi bir fondöten de olabilir minik dairesel hareketler sürüp lekeleri kapatarak bırakırsak, cildimizde doğal görüntüyü yakalar, o maske görüntüsünü kaybetmiş oluruz.
Göz kapağı bazı nasıl kullanılır?

 
Göz kapağı bazı, bir kozmetik dahihanesidir, çünkü bu piyasaya çıkmadan önce göze fondöten kullanılırdı önceleri. Ve kullandığımız farların renk kalitesi değişiyordu ve olduğu yerde toplanıyordu. Yani olduğu yerde toplanıyordu makyaj yapıyordu ama bu baz sonrasında ki görüntüyü yakalamıyordu görüntü olarak. Bu bazları nasıl kullanmalıyız: Önce elimizin üzerine minicik sıkalım, parmaklarımız yardımı ile bazı göz kapağımıza sürelim. Ve parmağımızın ucuyla bazı dağıtarak sürelim. Tamamen emilimini sağlayalım, bu bazları göz altı ve göz üstü bazı olarak kullanılmaktadır.
Aydınlatıcı makyaj malzemeleri Nelerdir?

 
Yüzümüzü ne tür aydınlatıcılar kullanabiliriz, öncesinde göz aydınlatma malzemeleri kullanılır, bu ürünler çok önemlidir. Çünkü yorgun ve uykusuz gözleri toparlamada birebir ürünlerdir. Diğer bir ürünse göz kapaklarını aydınlatan ürünlerdir, bunu isterseniz fondötenle de yapabilirsiniz. Bu sayede yüz daha diri ve canlı gözükecektir. Dudaklarımızın aydınlatılması da çok önemlidir, dudaklarımıza önce pudra daha sonra ruj sürersek daha güzel bir görüntü yakalayabiliriz.

 

 

 

makyaj-yapma

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.