MENSTRUAL KALP NEDİR

Paylaş

Menstrual kalp nedir

Son günlerde birçok kadının dilinden düşmeyen ve popüler olan menstrual kap nedir? ne işe yarar? nasıl kullanılır? Bu ürün 5 yıl boyunca kullanılabilen ve kadınların adet döneminde kullanabilmeleri için geliştirilmiş özel bir slikondan yapılma şahane ve esnek bir kaptır.

Menstrual Kap Nasıl Kullanılır ?

Menstrual kap aldınız ve nasıl kullanacağınızı bilmiyorsunuz. İlk olarak bu kap vajina içerisine yerleştirilmektedir. Duracağı süre ise yarım gün yeterli olacaktır. Dolduğunda ise kabın içerisinde biriken sıvı atılır ve bu menstrual kap temizlenerek yıkanır. Temizleme işleminden sonra tekrar yerleştirilir.

Adet bittikten sonra genelde kaynak su ile sterilize etmek gerekir. Sterilize edildikten sonra kendi kabının içinde muhafaza edilmesi doğrudur. Bu ürünü üreten firma, kapların 5 yıl ömrünün olduğunu söylemektedirler. Yani 5 yıl boyunca bu ürün rahatlıkla ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilmektedir. Bunun dışında uzun ömürlü şekilde değilde tek kullanımlık menstrual kaplarda bulunmaktadır. Fakat uzun ömürlü olanların avantajı ise bir kere alınıp, uzun süre boyunca kullanılabiliyor olmasıdır.

Sağlık açısından satın alınan ürünün tek kişi tarafından kullanılması da önemlidir. Sağlık ve rahatsızlık durumları olmaması için ürünü farklı kişilerin kullanmaması da önerilir. Uzun ömürlü ürün sayesinde temiz ve sterilize edilerek adet dönemlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

150116164752_salud_alternativas_toallas_sanitarias_tampones_624x351_thinkstock

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.