MİDYE KABUĞUYLA MUMLUK YAPIMI

Paylaş

Midye kabuğundan mumluk

Topladığınız midye kabuklarını mumluk yapmada kullanabilirsiniz. Midye kabuklarıyla yapılan süs çalışmaları her zaman evi güzelleştirmektedir. Sizde midye kabuklarını kullanarak evinize süs yapabilirsiniz.

Deniz kabuklarından mumluk yapmak için daha önce de sitemizde güzel çalışmalara yer vermiştik. Onları da incelemeyi unutmayın derim. Altta zaten karşınıza çıkacaklar. Bakmadan geçmeyin.

Midye kabuğundan mumluk nasıl yapılır diyenler için altta resimli anlatımda ne yapılması gerektiği adım adım verilmiş. Tek yapmanız gereken malzemeleri temin etmek.

  • midye kabuğu.
  • mum.
  • yapıştırıcı.

Kimisi bunları yapıp boyayarak daha güzel gözükmesini sağlıyor. Ancak siz sade görünümlü de yapabilirsiniz. Böylece daha güzel gözükeceklerdir.

midye-kabuğundan-mumluk

Midye kabuklarından mum süsü yapmak için mumu eritmeniz gerekiyor. İpi yine tutturup, erimiş mum sıvısını içine dökerek deniz kabuğunu mumluğa dönüştürebilirsiniz.

Yapımı zor gibi gözükse de aslında basit bir çalışma. Ama yine de zaman istiyor. İki midye kabuğunu yapıştırıp, içine mum sıvısı eritip, çok güzel görünümlü mumluklar yapabilirsiniz.

Bu tür güzel çalışmalar sayesinde evinizde dekoratif anlamda kullanacağınız güzel süs mumluklar yapabilirsiniz. Anlatımlı çalışma sayesinde kısa sürede mumluk süs çalışmaları yapabilirsiniz.

Sıvı mumluk çalışması yaparak evinizi dekoratif anlamda güzelleştirebilirsiniz. Adım adım mumluk çalışmaları yaparak evinizi güzelleştirmenin yanı sıra TV ünitesi önüne veya vitrinde süs amaçlı kullanılabilen güzel bir çalışma. Öğrenerek sizde aynısını yapabilir veya kendinizi geliştirebilirsiniz.

kaynak : http://www.coco29.com/diy-beach-wedding-ideas-on-a-budget/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.