MOTİFLİ BATTANİYE YAPILIŞI

Paylaş

Motifli farklı battaniye yapılışı

Bugün sizler için oldukça kolay ve farklı bir motifli battaniye modeli göstereceğim. Battaniyenin görünümüne baktığımızda aslında çok zor bir model gibi görünüyor. Ama yapımını görünce çok kolay bir model olduğunu göreceksiniz. İşte sizin için motifli battaniye modeli yapılışı.

Battaniyeye ilk baktığımızda motifli bir model olduğunu kolay kolay anlayamayız. Ama biraz dikkat edince nasıl yapıldığını kolayca kavrayabilirsiniz.

Dediğim gibi bu battaniye motifler yapılarak bu motifleri birleştirilmesi ile bir araya geliyor. İşte işin püf noktası da burası birleştirme kısmı.

Öncelikle bu battaniye için motifleri yapıyoruz. Bu motifler örnekte görüldüğü gibi oldukça basit olan klasik battaniye modellerinden birisi. Çekilen zincirler birleştiren sonra bu zincir üzerine arada boşluklar bırakarak 4 grup 4 er tane ikili trabzon yapıyoruz. Daha sonra bir sonraki sıraya geçerek trabzanin gruplarının arasını dolduruyoruz trabzanlar yaparak. En son sırada ise farklı bir renk ile trabzanların üzerine sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde motifleri hazırladık.

Şimdi geldi bu motifleri birleştirmeye. Bunun için iki motifi bir araya getiriyoruz. Bu motiflerin dikim kısımlarını birleştirmek için birbirlerine sık iğne yaparak dikiyoruz. Aşağıdaki modelleri inceleyerek yapılışı kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bu şekilde 5 motif bir araya gelince bir büyük motif oluşuyor sonra ise bu büyük motifler birleşerek güzel bir battaniye ortaya çıkıyor.

Motifli battaniye yapılışı oldukça kolay olan biraz zaman ve emek gerektiren bir iş. Ama yapılışını öğrendikten sonra kolayca kısa sürede yapabilirsiniz. Bu model bebek battaniyesi olabileceği gibi büyük bir battaniyeye olarak da yapılabilir.

kaynak:https://tr.pinterest.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.