ÖDEM ATICI ÇAY TARİFİ

Paylaş

Ödem atıcı çay tarifi

Ödem atıcı çay tarifi sayesinde vücudunuzda oluşan ödemler den kurtulabilirsiniz.Genelikle ödem birikmesi kadınların başına gelmektedir. Kadınların kabusu durumuna gelen ödem fazlasıyla canınızı sıkabilirler.Ödem atıcı olarak bir çok çay tarifi verilmektedir.

Anacak karanfil çayı  ödem atmak için bire bir etkili bir çaydır.Vücutta normalin dışında sıvı birikmesine ödem denir. Ödem insan vücudunu çok olumsuz yönde etkilemektedir.Sabah uyandığınızda ellerinizde ayaklarınızda veya gözlerinizde şişlik oluşabilir. Bu durumdan kurtulmak için ödem atıcı çayı tüketmelisiniz.

Öncelikle ödemden kurtulmak için ideal kiloya düşmesi gerekir.Düzenli olarak su tüketmeye özen göstermelisiniz. Yemeklerinizde tuzu eksiltmeniz gereklidir. Bu sayede ödem oluşan bölgelerde azalmalar oluşur.Çoğu ödemler ciddi bir hastalıktır.

Hayatınız boyunca ödemle gezmek istemiyor iseniz bu çay tarifini hazırlayarak gün içinde tüketebilirsiniz.Vücutta oluşan ödem sayesinde kilolu da gözükebilirsiniz. Ödemi attığınızda çok kendinizi daha rahat hissede bilirsiniz.Ödem atıcı çay nasıl hazırlanır şimdi sizlere anlatmak isterim.

Ödem atıcı çay için gerekli malzemeler

-dört adet karanfil

-iki adet kabuk tarçın

-bir adet yeşil elma

-bir tutam mısır püskülü

-bir tatlı kaşığı yeşil çay

-yarım limon

Bir litre suyu kaynatın. Daha sonra kaynamış olan suyun içerisine tüm malzemeleri ekleyiniz.Yarım sat boyunca çayı demleyin. Demlenmiş olan çayı gün içerisinde limon sıkarak içiniz.İster ılık ister soğumuş şekilde içebilirsiniz.

canan-620x387

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.