OJE İLE KUPA BARDAK SÜSLEME

Paylaş

Oje İle Kupa Bardak Süsleme

Kim demiş oje sadece tırnaklara sürülür… artık oje ile kupa bardaklarınıza ebruli sanatına benzer bir çalışma yapabileceksiniz. Paylaşacağım resimli anlatımda oje ile kupa bardak süsleme çalışması resimli olarak anlatılmış. Yapmanız gereken bir kabın içerisine su koyup, üzerine oje damlatmak… ardından bir çubuk vasıtası ile suyun üzerinde şekli belirlemek aynı ebruli sanatında olduğu gibi yapmanız yeterli olacaktır.

Ojeyle kupa bardak süsleme işlemi için malzemeler ise şöyle ;

  • oje.
  • su dolu bir kap.
  • karıştırmak için çubuk.
  • kupa bardak.

Malzemeleri temin ettikten sonra yukarıda da belirttiğim gibi içi su dolu kabın içine tekrar oje damlattıktan sonra bir çubuk aracılığı ile şekli belirliyor ve bir süre bekliyorsunuz. Hemen ardından kupa bardağınızı şekil olan yere tutup çekiyorsunuz. İşte karşınızda harika desenli bir kupa bardağı… bu çalışmayı kendinize göre değiştirebilir veya geliştirebilirsiniz. Evde kupa bardak süsleme çalışmaları olarak sanırım bu ilk paylaşımım olacak. İlerleyen günlerde sizlere daha değişik ve güzel çalışmaları paylaşacağım. Şimdi sizleri ojeyle kupa bardak süsleme çalışmasının resimli anlatımı ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

oje-ile-kupa-bardak-susleme

Son karede gördüğünüz gibi kupa bardak desenli olmuş ve harika gözüküyor. Benzer çalışmalarını değişik oje renkleri kullanarak daha değişik desenli kupa bardak süsleme çalışmaları yapabilirsiniz. Bu çalışmayı daha farklı boya malzemeleri ile de yapabilirsiniz sanırım. Yeni çalışmalarla karşınızda olmaya devam edeceğiz. Kolay gelsin.

source : http://www.beautythere.com/10-colored-nails-you-must-try-this-season/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.