ÖKSÜRÜĞE İYİ GELEN BİTKİ ÇAYI NASIL HAZIRLANIR

Paylaş

Bir çok insan öksürüğünden şikayetçidir. Kışın gelmesiyle birlikte bir çok kişi soğuk alğınlığı sebebiyle aşırı bir şekilde öksürmeye başlar. Ancak sürekli durmaksızın bir öksürüğünüz var ise mutlaka bir hekime başvurmanız gerekebilir.Alerjik yada bronşit gibi bir çok hastalık öksürmenize neden olabilir. Çok sigara içen kişilerde de şidetletli öksürüğe şahit olabilirsiniz. Öksürüğün şittedi ne olursa olsun kullanacak olduğunuz bitki çayları öksürüğünüzü sadece hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Bu yüzden mutlaka bir doktora görünmenizde fayda vardır.Mksürüğü tedavi edebilmek için bir çok öksürük ilacı bulunmaktadır. Anacak sizlere önerbilecegim bir kaç çay tarifi olacaktır. Sizler bu çay tariflerini  anlattığım şekilde hazırlar iseniz öksürüğünüz hafifleyebilir.Sizlere hangi bitkilerin öksürğe iyi geldiğini sırayla anlatmak isterim.

-Kekik öksürüğe en iyi gelen bitkilerden bir tanesidir. Üst solunum yollarının açılmasında fayda sağlamaktadır.Boğazlarınız da enfeksiyon oluştuğunda kekik çayı ile gar gara yapabilirsiniz. Çok faydalı bir bitkidir.Rezenede aynı şekilde öksürüğe en iyi gelen bitkilerden bir tanesidir.

İçildiğinde göğüsün yumuşamasına yardımcı olarak hastalığınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır. Rezenin bir diğer faydası ise anne sütünü artırmaya yardımcı olmaktadır. Bir su bardağı suyun içerisine bir tatlı kaşığı kekik bir tatlı kaşığı rezeneyi  ekleyerek kayanatınız. Beş dakika demledikten sonra içebilirsiniz. Öksürüğe iyi gelen çay tarifini bu şekilde hazırlayabilirsiniz.

 

 

oksuruge-iyi-gelen-bitki-cayi-nasil-hazirlanir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.