ÖRGÜ ABİYE PATİK

Paylaş

Güzel modellerden olan ve son zamanlarda tercih edilen güzel bir patik modelini sunmak istiyorum. Örgü abiye patik olarak geçen bu çalışmayı tarif edeceğim şekilde sizde öğrenip yapabileceksiniz.

Örgüden patikler yapıyorsanız ve değişik patik örnekleri arıyorsanız? bu örneği çok seveceksiniz. Yapımı gayet kolay ve tariften yararlanarak çok kısa sürede yapabileceksiniz.

Abiye patik nasıl yapılır

Öncelikle patik aşamaları şöyle başlıyor. İlk olarak 40 ilmek ile başlayacaksınız. Daha sonra önce siyah kısmı örülür. Bu bölüm iki ters iki düz yani kazakların alt lastik kısmındaki gibi örülecek.

Uzunluk ölçüsü için 1 karış ve 4 parmak gelecek. Bu şekilde ayarlayın ve devam edin. Daha sonra kızıl kırmızı gözüken kısım örüp, boncuk koyabilir veya koymadan da örebilirsiniz. Her sırada 2 ilmek yani her iki yandan da kesilecek. Eksilterek 8 ilmek kalacağı şekilde keseceksiniz. 2 tarafı da aynı biçimde örüp, 8 ilmek kalıncaya kadar 1,5 karış olacak biçimde öreceksiniz. Bileğe bağlandığı için biraz uzun olması gerekiyor.

orgu-abiye-patik

Örme işlemi bittiğinde ise son resimdeki gibi ikiye büküp, siyah yerler bitene kadar dikmeye devam ediyorsunuz. Üst kısmı için gelen yere küçük bir de çiçek örebilirsiniz. Bu şekilde abiye patik modelini örüp tamamlayabilirsiniz. Güzel bir model ve benim patiğim herkesten farklı olsun diyorsanız mutlaka sizde yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.