ÖRĞÜ BABET NASIL YAPILIR

Paylaş

Örgü babet nasıl yapılır

Sizlerde evinizde artmış olan örgü iplerinden kendinize muhteşem babetler yapabilirsiniz. Renga renk kış aylarında evinizin içinde ayaklarınıza giyerek ısınabilirsiniz.Çok paratik bir şekilde örebileceğiniz örgü modelidir. Sizlere bu örgünün nasıl yapılacağını vidyolu şekildede anlatmak isterim. Evinizde bu vidyoları izleyerek çok kalay istediğiniz örgü modellerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Giydiğinizde çok şık durcak bir babet modelidir.Babeti yapabilmeniz için öncelikle  yirmi sincir çekmeniz gereklidir.Daha sonra etrafını sık zincir çekerek dolanıyorsunuz.Ayağınızın genişliğine göre ayak tabanınızı ayarlıyabilirsiniz.Diğer renge göre aynı şekilde sık iyne olarak zincir çekmeye devam ediniz.

Daha sonra burun kısmını iki sıra şeklinde dönebilirsiniz.Zincir atarak babetinizi çok kolay birşekilde tatmamlayabilirsiniz. İster mavi renk babet isterseniz gök kuşağı rengi babet örebilirsiniz.Örğünüzü yaparken kesinlikle ayak ölçüçüsünü kendi ayağınıza göre belirlemelisiniz.Daha sonra babetin üzerine koymak istediğiniz motiflerin yerlerini belirleyiniz.

Bu işlemi yaparken iki tarfında eşit olmasına kesinlikle dikat etmelisiniz.Bu işlemden  sonra babetin etrafını sık iyne ile zincir çekerek tamamlayınız.Sizlere anlatmış olduğum bu örgü modelini yazılı şekilde anlayamazsanız eğer vidyolu şekilde de izleyip daha rahat anlayabilirsiniz.

 

8-gökkuşağı-babetinin-birinci-aşaması

 

2-gökkuşağı-babetin-taban-aşaması

 

13-gökkuşağı-babetinin-bitmiş-hali

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.