ÖRGÜ ÇANTA YAPILIŞI

Paylaş

Örgü çanta nasıl yapılır?

Örgü çantalar bu sene oldukça moda. Farklı örme tekniklerinin kullanıldığı bu çantalarda oldukça şık ve kullanışlı modeller bulunmaktadır.

Son zamanlarda birçok yerde örgü çanta modellerinin yapılışını görmekteyiz. Daha çok yaz aylarında kullanılmak için tasarlanmış olan bu çantalarda, farklı boy seçenekleri bulunmakta. Günlük yaşam için gayet ideal olan bu çantaları pazara giderken, plaja giderken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu sene clutch çantaların moda olduğunu biliyoruz. Örgü çanta modellerinde de bu çantalara da yer verilmiş ve oldukça şık tasarımlar ortaya çıkmış.

Bugün sizlere göstereceğim örgü çanta modeli oldukça farklı olan ve ülkemizde yeni yeni görmeye başladığımız bir model diyebiliriz.

Bizde daha çok tek renk klasik süslemeler ile yapılan kol çantalar bulunmaktadır. Ama benim bugün size göstereceğim çanta yapılışı içerisinde farklı renklerin bir arada kullanıldığı modeller ile süslenmiş bir çanta olacak.

Bu çantaların yapılışında dikkat edilmesi gereken iki detay var. Öncelikle çantalar yapılırken iplerin hepsi bir arada kullanılıyor ve ip sırası geldiğinde işleniyor. Birazdan görselleri görünce ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

İkinci dikkat edilmesi gereken detay ise önünüzde modeli gösteren bir şema veya örnek olmalı siz buna göre çantayı işlemelisiniz yoksa istediğiniz gibi bir çanta yapamayabilirsiniz.

Şimdi size yabancı bir siteden aldığım bir omuz çantasının modelini göstereceğim. Buradan yola çıkarak kendinize bir model çıkartıp güzel bir çanta işleyebilirsiniz. İlerleyen günlerde farklı renklerde yapılmış olan örgü çanta modellerini de sizlere göstereceğim.

Örgü çanta yapılışı:

kaynak:http://www.stranamam.ru/post/9885292/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.