OVERSİZED PANTOLON MODASI

Paylaş

Oversized pantolon modası ve kombin önerileri

Son yıllarda oldukça fazla karşımıza çıkan oversized kıyafetler 2017-2018 kış sezonunda da vitrinlerde yerini alacak kıyafetlerden diyebiliriz. Birçok ünlünün kullandığı ve tasarımcıların da koleksiyonlarında yer verdiği bu trend farklı kıyafetler ile karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Öncelikle oversized ne demek onu açıklayalım. Oversized büyük beden kıyafetler anlamına geliyor. Daha çok kazaklarda gördüğümüz bu model hırka, ceket ve pantolonlarda da kendine yer bularak devam ediyor. Bu yılın trendi ise oversized pantolonlar olacak.

Oversized kıyafetlerin felsefesi rahat bırak kendini rahat hisset üzerine kurulu. Kışın kullandığınız oversized bir kazağın altına bir tayt giyerek kombinleyebilirsiniz. Amaç rahatlık ve trendi bir arada uygulamak.

Bu senenin trendi olacak oversized pantolonlar ise herkesin rahatlıkla kullanabileceği kombinleyebileceği pantolonlar değiller aslında. Bu pantolonlar daha çok uzun boylu olan ve fiziği ve bacakları ile dikkat çeken bayanların kullanabileceği pantolonlar diyebiliriz. Neden böyle söylediğimi görselleri inceleyerek anlayabilirsiniz.

Oversized tasarımlar önümüzdeki kış karşımıza yine kazak, hırka, swetshırt ve ceketlerde oldukça fazla çıkacak. Bunların yanında ise bu yıl en çok dikkat çeken parça ise oversized pantolonlar olacak diyebiliriz.

Oversized pantolonlar; kot, keten, şifon, kumaş ve tuvit kumaş gibi parçalardan yapılmış olabilir. Bunun yanında paçaları uzun ve kısa modeller olarak ve farklı detaylar ile sizlere sunulabilir.

Oversized pantolonlar kolaylıkla kombinlenebilen parçalar değiller. Kazak, hırka ve ceketler kışın rahatlıkla kullanılıp kombinlenebildi ama pantolonlar biraz daha zor kombinlenebilmekte. Bu nedenle bir oversized pantolon almadan önce neler ile kombinleyebleceğinizi, dolabınızda bu pantolon ile uyum sağlayabilecek hangi parçaların olduğunu iyi gözden geçirin. Yoksa aldığınız pantolon elinizde kalır ve kullanamazsınız.

Bu anlamda sizin için oversized pantolon nasıl kombinlenir sizlere birkaç görsel sunalım ve bilgi verelim.

Oversized pantolon içerisinde en çok dikkat çeken parça bu olsa gerek. Paçaları kısa olan bu model bu tarz botlar ile oldukça şık ve güzel durmakta. Özellikle sonbaharda kullanabileceğiniz bu model iki renk arasında oldukça güzel bir uyum sağlamanıza yardımcı olabilir. Gözlük, bere ve küçük aksesuarlar ile tamamlandığında hafta sonu gezmeleri için oldukça ideal bir giyim tarzı olacaktır.

Oversized pantolonlarda kullanılan farklı kumaşlar pantolonlarında oldukça farklı görünmesini sağlıyor. Bu tarz oldukça uzun paçalı bir pantolonu bu şekilde paçalarını kıvırarak kullandığınızda ve altına bu şekilde bir topuklu ayakkabı giydiğinizde ise yine hem spor hem de şık bir görüntü ortaya çıkartabilirsiniz.

Bu tür sifon kumaşlardan yapılmış olan oversized pantolonları kışın kullanmak tabi biraz cesaret ister. Şifon kumaşlardan yapılmış bu pantolonlarda bol pile görebileceğimiz gibi fırfırlı detaylarda oldukça fazla kullanılıyor. Sonbaharda kullanabileceğiniz bu pantolonları bu tarz kısa bir ceket ile kombinleyebileceğiniz gibi uzun trenchkotlar da kullanabilirsiniz.

Jean kumaşlardan yapılmış oversized pantolonları ise sıcak yaz günlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Spor ayakkabı ile kombinleyebileceğiniz gibi bu tarz espadril bir ayakkabı ve hasır çantalar ile kombinleyip kullanabilirsiniz. Kotlar üzerinde yırtık detaylar ve uzun paçalar farklı bir görüntü oluşmasını da sağlıyor diyebiliriz.

Kadife kumaşlardan yapılmış bu oversized pantolon ise giymek için biraz cesaret gerektiriyor diyebiliriz. Kendine güvenen tarzını yansıtmak isteyen bayanların tercih edebileceği bir model.

Blazer ceket ile kombinleyebileceğiniz bu tarz bir oversized pantolon spor ayakkabı ile tamamlanmış. Bu pantolon çok fazla bol olmadığı için daha rahat kullanabilirsiniz.

Farklı bir görüntüye sahip olan bu tarz bahçıvan pantolon ise sizin için iyi bir alternatif olabilir. Spor bir şıklık sağlayan bu pantolonlar spor ayakkabı ve babetler ile kombinlenebilir. Yaz aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu pantolonları sonbaharda da kullanabilirsiniz.

Kaynak: http://mahmure.hurriyet.com.tr/foto/moda/oversized-pantolon-modasi_42466

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.