PEMBE ÖRGÜ BEBEK PATİĞİ

Paylaş

Örgü bebek patik modelinin kısa bir anlatımı var. Okuduktan sonra sizde hemen yapmaya başlayabileceksiniz. Gayet kolay bir model ve bebeklerinize pembe rengin güzelliğini de katarak harika patikler hazırlayabilirsiniz.

Altta temsili güzel bir resim paylaştım. Yaptığınızda hemen hemen oluşturduğunuz örgü patik modeli bu şekilde karşınıza çıkacak. İlk olarak patik yapımı şöyle başlıyor ; 54 ilmek ile başlayacaksınız.

Daha sonra 6 sıra haroşa örüp, hemen sonrasında da 1 sıra 2 kes ve 1 artır, 2 kes 1 artır şeklinde gideceksiniz. Bu sıra için kurdele kullanabilirsiniz. Sonra da 2. sıra için yine haroşa örülecek. Peşinden 22 ilmek haroşa ve sonra da beyaz ipliğe bağlayıp, 10 ilmek atacaksınız.

Pembe haroşa patik yapımı

10. ilmek yanında kes yapıp, geri döneceksiniz. Son ilmeği yine yanındakiyle kes yapacaksınız. Orta hep böyle 10 ilmek kalacak unutmayın.

pembe-orgu-bebek-patigi

Böylece yanlardan azalma olacaktır. Kenarlar için 13 ve ortada ise 10 ilmek kalıncaya kadar da tekrarında pembe ip ile 2 sıra yine haroşa örüp devam edeceksiniz. Sonrasında ise 1 sıra ek ajur konulacak.

Burada yine 2 kes ve 1 artır yapılacak. Sonrasında ise 4 sıra haroşa ördükten sonra 4 sıra da yine beyaz renkten oluşan haroşa örülecek. Sonrasında ise kesilip bitirilecek. Yapımı bu kadar ve hemen öğrenip, işe koyularak sizde aynısını yapabilirsiniz. Umarım işinize yarar. Kolay gelsin hanımlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.