PLASTİK SU ŞİŞELERİNDEN SAKLAMA KABI YAPMAK

Paylaş

Plastik Su Şişelerinden Saklama Kabı Yapmak

Evinizde tükettiğiniz plastik su şişelerinden saklama kabı yapmak ister misiniz? cevabınız evet ise, bu yazımda paylaştığım çalışmayı mutlaka incelemelisiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmada plastik su şişeleri kullanılmış. Resimli anlatımda gösterilen çalışmada kare plastik su şişeleri tercih edilmiş. Siz yuvarlak su şişelerini de kullanabilirsiniz. Ancak kare daha kullanışlı gözüküyor.

Pet su şişelerinden saklama kabı yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • plastik şişeler.
  • maket bıçağı veya makas.
  • plastik bant.

Şişelerin üst huni kısmını kestikten sonra, kestiğiniz yer sivri olacağından çakmak ile az bir şey eritebilirsiniz. Daha sonra üzerini plastik bant ile dolayıp, harika saklama kapları haline getirebilirsiniz. Bu çalışmayı yaptıktan sonra kapları ister birbirine yapıştırın, isterseniz ayrı ayrı kullanın.

Resimli anlatımda plastik şişeden saklama kabı yapılışı ile ilgili tüm detaylar verilmiş. Şimdi sizleri resimli anlatım ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

plastik-su-siselerinden-saklama-kabi-yapmak

Gördüğünüz gibi plastik şişelerden yapılan saklama kapları ile çoraplarınızı veya incik boncuk parçalarınızı bu kaplara koyabilirsiniz. Bu tür çalışmaları yaparak tornavida veya cıvata gibi malzemeleri de bu tür kaplarda saklayabilirsiniz. Pet şişeden saklama kabı yapılışı ile ilgili başka çalışmalar buldukça sizlere bu başlıktan paylaşmaya devam edeceğim. Kolay gelsin.

source : http://www.muyingenioso.com/organizadores-reciclando-botellas-de-plastico/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.