RENGARENK ÇİÇEKLİ KANAVİÇE MODELLERİ

Paylaş

Farklı kanaviçe modelleri

Kanaviçe yıllardan beri çeyizlerin en nadide en mükemmel parçalarından birisidir. Günümüzde kanaviçe işlemelerine o kadar fazla önem verilmese de daha çok hazır işlemeler tercih edilse de kanaviçe her zaman yerini korumaktadır.

Önceleri bayanların çeyizlerinin en önemli parçalarından birisi kanaviçelerdi. Yatak takımlarında, yastıklarda havlu kenarlarında ve bohçalarda oldukça fazla kullanılmaktaydı.

Kanaviçe yapılması zor olan bir iş olsa da bitirildiğinde ortaya çıkan güzel motif bütün zorluğa değmektedir. İnce iğneler ile işlenen kanaviçeler tek tek ilmek ilmek yapılarak el emeği göz nuru bir iş ortaya çıkmaktadır.

Kanaviçeler için özel olarak kullanılan kumaşların üzerine birbirinden farklı motifler işlenebilmektedir. Bu motifi yaparken elinize bir şablon alabilir ve bunu takip edebilirsiniz.

Şimdilerde çeyizler içerisinde kanaviçeler fazla kullanılmasa da tablo olarak oldukça fazla kullanılmakta. Özenle ve büyük bir titizlikle işlenen güzel bir kanaviçe modeli tablo haline getirilerek kullanılabilir. Evlerinize farklı bir hava katarak dekorasyonunuz ile güzel bir uyum sağlayabilir.

Hazır kanaviçe modelleri zahmet gerektirmediği için daha çok kullanılmakta. Havlu kenarına, yatak takımlarına, bohça süslemelerine bu hazır kanaviçe modellerini satın alarak süslemelerinizi yapabilirsiniz. Tabi el yapımı kanaviçelerin yerini hiç bir zaman tutmayacaktır.

Kanaviçe yapımı zor olsa da kısa sürede öğrenip zevkle yapabileceğiniz bir el işidir. Çeşit çeşit desenler ile yapacağınız kanaviçeleri çeyizlerinizi süslemede kullanabilirsiniz. Sizlere göstereceğimiz modellerin dışında internet üzerinden farklı kanaviçe modelleri  bulmanız mümkün.

kaynak:http://orgudantelmoda.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.