SAÇ DÖKÜLMESİNE SON

Paylaş

Saç dökülmesine son
Saçlarınız çok sık mı dökülüyo? ne yaptıysanız önüne geçemediniz mi? bu makalemizi mutlaka okumalısınız. Öğreneceğiniz formüller sayesinde doğal ve sağlıklı bir şekilde saçlarınızı yeniden canlandırabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız hem dökülmez hem de uzun ömürlü olmuş olur.
Saç Dökülmesine Son.Saçlarınız dökülüyor ve çok mu güçsüz. Doğal olarak üzülüyorsunuz. Artık Saç Dökülmesine Son. En etkili çözümleri sizler için hazırladık.

güzel-saçlar

 Yiyeceklerinize dikkat edin
Daha fazla protein, demir ve B12 vitaminlerinden almanız saçlarınız üzerinde büyük etki sağlayacaktır. Et, balık, yeşil sebzeler saç dökülmesini azaltır.

Saç masajı yapınTercih ettiğiniz bir saç yağıyla kafa derinize masaj yapın. Daha sonra yağın daha iyi emilmesi için sıcak bir havluyla saçınızı sarın. En az birkaç saat bekletin. Saç şekillendiricilerden kaçının
Sürekli saçlarınıza şekil vermek saça zarar verecektir. Düzleştiriciler, yüksek ısılı kurutma makineleri ve maşalar saça direkt temas ederek yapısını etkiler.
Bal sürün
Saçınızı şampuanladıktan sonra biraz bal sürün ve saçınızda bırakın. Kurulamadan hemen önce durulayın saçlarınızdaki yumuşaklığı ve parlaklığı göreceksiniz. Perma yapmaktan kaçının
İçindeki kimyasallar saçınızın yapısını bozabilir, bu da dökülmesine sebep olur. Saçlarınızı çok sıkı toplamayın
Sıkı toplamayı gerektiren saç modellerini sürekli uyguladığınızda dökülmeye sebebiyet verirler. İyi bir tarak kullanın
Saçlarınızı nasıl taradığınız önemlidir. İyi bir tarak seçerek diplerden başlayarak değil de uçlardan başlayarak taramanız iyi olacaktır.
Biyotinden zengin besinler tüketin
Biyotin suda çözünen bir vitamindir. Saç dökülmesini engeller. Tahıllarda, yumurtanın beyazında, cevizde bolca bulunur.
Düzenli olarak yıkayın
Saçlarınızı yıkamak, kafa derinizi temiz tutacağından olası enfeksiyonları önler ve saç dökülmesini azaltır.

en-güzel-saç-renkleri-101

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.