Şamyelden Puf Yapımı

Paylaş

Şamyelden puf yapılışı ile ilgili paylaşacağım çalışmayı sizde evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için iç lastik denilen şamyelden almanız yeterli olacaktır. Artık her ne kadar arabalar dubleks denilen şamyelsiz lastik kullansa da, birçok araçta halen daha şamyel kullanılmaktadır. Bu yazımda paylaşacağım çalışma ile şamyelden puf yapımını öğrenecek ve eviniz için bu güzel çalışmayı yapabileceksiniz.

Evinizin dekorunu değiştirmek veya aldığınız yeni eşyalara uyumlu renk tercih ederek bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Şambel puf yapımı sayesinde evinizin ortasında gerçek puf tadında güzel bir eşyaya sahip olacaksınız. Özellikle çocuklarınız bu güzel çalışmayı çok beğenecekler.

Şamyel değerlendirme

Yapımı için malzemeler ;

  • şamyel.
  • sprey boya.
  • kalın ip vb.

Öncelikle şamyeli şişirmeniz gerekiyor. Ardından şişirdiğiniz şamyelin üzerine aldığınız kalın ip veya benzeri ipi sarmaya başlıyorsunuz. Bu işlemi yapıştırıcı ile de yapabilirsiniz. Böylece daha sağlam olacaktır. Ancak şamyelin patlama gibi bir durumunda yapıştırdığınız ipi çıkarmanız biraz zor olacaktır. Farklı renkte ip kullandıysanız, sprey boya ile yaptığınız çalışmayı boyayabilirsiniz.

Şamyelden yastık yapılışı olarak da adlandırabileceğimiz bu çalışma ile evinize dekoratif şık bir görünüm de katacaksınız. Aynı zamanda evde köpek besliyorsanız, köpeğiniz de bu güzel puf yastığı çok beğenecek. Evinizde değişik aksesuar veya dekoratif eşyalar almayı seviyorsanız, mutlaka bu çalışmayı yapıp sizde evinizi güzelleştirebilirsiniz. Kolay gelsin.

samyelden-puf-yapimi

Gördüğünüz gibi hem evin ortasında harika bir dekor olarak gözüküyor. Hem de üzerine oturduğunuzda rahatlayacağınız harika bir yastığınız olmuş oluyor. Mutlaka bu çalışmayı yapmayı denemelisiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.muyingenioso.com/puf-con-una-camara-neumatica/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.