SEVİMLİ TIĞ İŞİ PATİK

Paylaş

Kış aylarının yaklaşmasıyla artık tığ işinden patik yapmaya başladık. Örgü patik yapımıyla ilgili paylaşacağım bilgileri kullanarak sizde evde örgü patik modeli yapmaya başlayacaksınız.

Renkli ve güzel bebek patikleri yapabilirsiniz. Kışın soğuğundan bebekleri sıcak tutmak için mutlaka bu güzel renkli bebek patik çalışmasını tavsiye ediyorum. Kesinlikle zorlanmadan yapacağınız bir model ve tarifi şöyle ;

Tığ işi patik nasıl yapılır

Anlatıma geçmeden önce örnek resim temsili verilmiştir. Yapacağınız model farklılık gösterebilir. İlk olarak ayak üstü için gelecek kısım üst bitecek şekilde tabanla birlikte yuvarlak öreceksiniz. 10 zincir çekip başlayacağınız örgüde 10 tane trabzan yapılacak. 2 zincir çektikten sonra son yapılan trabzana ise 3 tane daha trabzan yapacaksınız.

2 zincir çektikten sonra yine aynı şekilde trabzan üstüne gelecek şekilde 3 trabzan daha yapacaksınız. 2 zincir çekip, arada 2 trabzan bırakacaksınız. 3. trabzana ise 3 trabzan yapıp, 3’ünü bir çekeceksiniz.

Yine 2 zincir çekip, sırada son trabzana batarak, 3 trabzan yapacaksınız. 2 zincir çekip, yine aynı trabzana 3 trabzan yapıp, 2 zincir çektikten sonra 10 trabzan üzerine ise 11 trabzan yapacaksınız.

sevimli-tig-isi-patik

3 zincir çekildikten sonra yine yaptığınız 3’lü trabzanlar arasında kalan yuvaya ise 3 trabzan yapıp 2 zincir çekeceksiniz. Yine aynı yuva için 3 trabzan yapıp, 3 zincir çekerek alt sırada ki 3’ünü bir çekeceksiniz.

Trabzan için aynısını yine yapıp, 3 zincir çektikten sonra yuva içi 3 trabzan 3 zincir tekrarlanacak. 3 trabzan yapıp, ayak üst kısmına gelen yeri ise bu şekilde tamamlanacak. Ayak altına gelen kısım ise her sırada 3 trabzan artırılıp yapılacak.

Ayak üzerine gelen yer için 6 sıra yapabilirsiniz. Altı için ise 14 sıra yapıp bitirebilirsiniz. Ayak üstü kesilip, sadece ayak altı için kalan yeri öreceksiniz. Sonrasında ise arkadan dikip, kırmızı patiğin hemen üstünde beyaz kısmı için 2 sıra trabzan üzerine trabzan yapmanız yeterli olacaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.