SICAK YAĞ BAKIMININ TIRNAKLARA FAYDALARI NELERDİR?

Paylaş

Sıcak yağ bakımı ile tırnakları canlandırın

Cildimizin bakımına ne kadar çok dikkat ediyorsak aslında tırnak bakımına da o kadar fazla özen göstermeliyiz. Ama tabii ki birçok bayan bu konuda yeterince özen göstermiyor ve tırnak bakımına dikkat etmiyor. Böyle olunca da tırnaklarda sağlık sorunları ortaya çıkıyor ve o zaman anlıyoruz tırnak bakımının önemini.

Çabuk kırılan tırnaklar, sertleşen ve kuruyan tırnak etleri, kat kat soyulan tırnaklar ve daha bir çok tırnak sorunu tırnaklarda kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Yapılan manikür uygulamaları ile tırnakların görünümü düzeltilse, etleri kaldırılsa da tam anlamı ile bakım yapılmadığı zaman buda yetersiz kalacak ve tırnaklar gün geçtikçe güçsüzleşecektir. Düzenli olarak dahi manikür uygulaması yaptırsanız da bu uygulamalar sağlıklı tırnak yapısı için yetersiz kalacaktır. İşte bu noktada size tırnak bakımından fayda sağlayacak en iyi uygulamalardan birisi sıcak yağ bakımıdır. Sıcak yağ bakımı birçok güzellik merkezi tarafından uygulanan oldukça kolay ve etkili bakım yöntemlerinden birisidir. Sıcak yağ bakımı manikürü son zamanların en iyi bakım yöntemlerindendir. Sıcak yağ bakımı uygulamaları evde kolaylıkla yapılabileceği gibi bir güzellik salonunda da yaptırılabilir. Ama sıcak yağ bakımı manikür uygulaması biraz maliyetli bir uygulamadır.

Sıcak-Yag-Bakımı-Faydaları

Sıcak Yağ Bakımı Nedir?

Gün içerisinde kullandığımız deterjanlar, sabun ve sular tırnakların yapısına zarar vermekte. Tırnakların kenarlarında etlerin kalkmasına sebep olduğu gibi tırnakların renklerinde değişmeler ve kırılmalarda meydana gelecektir. İşte sıcak yağ bakımı su ve deterjanlar nedeniyle zarar gören, sertleşen tırnakların yumuşamasını sağlamak, tırnak etlerinin ve ellerin beslenmesini sağlamak amacı ile yapılan bir uygulamadır. Sıcak yağ bakımı uygulamasında doğal yağlardan ve vitaminlerden faydalanılır.

Sıcak yağ bakımı uygulamalarını güzellik merkezlerine yaptırabileceğiniz gibi vaktiniz var ise evinizde kendinizde yapabilirsiniz. Sıcak yağ bakımı için kullanılan yağlar hemen hemen hepimizin bildiği aktarlarda ve eczanelerde kolaylıkla bulabileceğimiz yağlardır. Bu yağlar ile karışım hazırlaması ve uygulaması ise en fazla 20-25 dakikanızı alacaktır. Düzenli olarak bu uygulamaya devam ettiğiniz sürece de hem tırnaklarınızda iyileşme hem de ellerinizde ve bileklerinizde oldukça canlı bir görünüme kavuşacaksınız.

Sıcak yağ bakımı için gerekli malzemeler

Hint yağı

Ayçiçeği yağı

Tatlı badem yağı

Zeytinyağı

E vitamini yağı

Çay ağacı yağı

Sıcak yağ bakımı yapılışı

Yağlar bir kap içerisine koyularak karıştırılır ve mikrodalgada 30 saniye ısıtılır. İsterseniz benmari usulü de ısıtabilirsiniz.

Bu yağların içerisine E vitamini kapsülleri de eklenerek karıştırılır. Yağ karışımı elinizin içerisine girebileceği sıcaklıkta olmalıdır. Buna dikkat edin karışımı kaynatmaya gerek yok.

Tırnaklarınızı karışım içerisine sokarak yağın soğumasını bekleyin. Bu şekilde isterseniz bir kaç sefer daha yağı tekrar ısıtıp aynı işlemi yapabilirsiniz.

Ellerinizin de bu yağdan faydalanması için karışımı ellerinize ve bileklerinize sürerek masaj yapın. Daha sonra ellerinizi yıkayın ve kurulayın.

Bu şekilde sıcak yağ bakımı uygulaması tamamlanmış olur. Bu uygulamayı yatmadan önce yapmanız daha faydalı olacaktır. Haftada iki kez sıcak yağ bakımını yapabilirsiniz. Uygulama sonrasında ellerinize nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Sıcak yağ manikürünün faydaları

  • Düzenli olarak yapılan sıcak yağ bakımı uygulaması ile tırnakların yaşlanması geciktirilecektir.
  • Ellerinize ve bileklerinize yaptığınız sıcak yağ bakımı masajı ile kan dolaşım hızını arttırabilirsiniz. Bu sayede cildin yenilenmesini sağlayarak yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Sıcak yağ bakımı yapılan bilek ve ellerde cilt esnekliği artacaktır.
  • Sıcak yağ bakımı ellerde oluşabilecek cilt sorunlarını önlemeye yardımcı olur.
  • Tırnakların dokusu iyileşir ve güçlenir.
  • Sıcak yağ bakımı ile tırnakların temizliği de yapılacaktır. Bu şekilde sağlıklı bir tırnak yapısına kavuşacaksınız.
  • Yapılan bakım uygulaması sayesinde tırnaklarını daha güçlü ve sağlıklı bir şekilde uzar.

Kaynak: http://www.esraninportresi.com/guzellik/bakim/tirnak-bakimi/tirnaklara-sicak-yag-bakimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.