Strafordan Ev Yapmak

Paylaş

Strafordan Ev Yapmak

Strafordan ev yapmak istiyorsanız bu yazımda paylaşacağım resimli anlatımdaki adımları mutlaka uygulayın. Yapımı oldukça kolay olan köpük karton ev yapılışı ile ilgili resimli anlatımdaki gibi maket bıçağı ve diğer malzemelerinizi hazırlayın.

Malzemeler ;

  • köpük, strafor.
  • maket bıçağı.
  • yapıştırıcı.
  • tuvalet kağıdı rulosu.

Öncelikle köpük yani strafor malzemesini resimli anlatımdaki gibi ev parçalarını şablon çıkarıp, tek tek kesmekle başlayabilirsiniz. Ardından maket bıçağınız ile kestiğiniz strafor köpük parçalarını herhangi bir yapıştırıcı ile bir zeminin üzerinde ev şekline getirmeniz gerekiyor. Yapıştırıcı ile köpük parçaları tutturduktan sonra evin sütunlarını tuvalet kağıdı rulosundan oluşturabilirsiniz.

Bu çalışmayı kendinize göre geliştirebilir veya değiştirebilirsiniz. Örnek resimli anlatımda ki çalışmaya aynen uymanız gerekmez. Ancak köpükten ev yapımı çalışmasını tamamladıktan sonra size önerim sprey bir boyayla güzelce bir renge boyamak ve evinizin görünür bir köşesine bu çalışmayı koymak. Hatta işi biraz daha abartabilir ve bu çalışmanın içerisine led ışık takabilir ve geceleri yakıp, artistik bir görüntüye de sahip olabilirsiniz. Bu tür çalışmaları küçük minyatür ev şeklinde yapabilir ve turistik yerlerde kolaylıkla satışa sunabilirsiniz. Böylece evden para kazanmış olursunuz.

Köpük kartondan ev çalışmasının ayrıntıları ise şöyle ;

kopuk-strafor-ev-yapmak

kopuk-strafor-ev-yapmak2

kopuk-strafor-ev-yapmak3

kopuk-strafor-ev-yapmak4

kopuk-strafor-ev-yapmak5

kopuk-strafor-ev-yapmak6

Gördüğünüz gibi köpük ev çalışmasının sonlarına doğru tuvalet kağıdı rulosu sütun olarak kullanılmış. Bu kısımda ön tarafta bütün boş tuvalet kağıdı rulosu kullanmalısınız. Evin etrafındakileri ise bir tuvalet kağıdı rulosunu ikiye bölüp kullanmanız gerekiyor. Üstte belirttiğim gibi ev çalışması tamamlandıktan sonra ister sütunları da beyaza boyayın, isterseniz komple değişik renklere boyayarak maket ev çalışmasını tamamlayın. Kolay gelsin.

source : http://www.jonkanner.com/2012/02/great-hall.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.