SU ŞİŞESİNDEN AVİZE NASIL YAPILIR

Paylaş

Evde su içmiş olduğunuz su şişlerini lütfen çöpe atmayınız. Bu su şişelerin den bir çok geri dönüşümler yapabilirsiniz.Su şişesinden nasıl avize yapılır diye merak edilebilir.Anacak gerçekten çok hoş bir avize olacaktır. Sizlerde evinizde çok kolay ve ucuz malzemelerden bu avizeyi yapabilirsiniz.

Şişeden bahçeler içinde bir çok süslemeler yapılmaktadır.Sizlere daha öncede geri dönüşümle ilgili bir çok proje paylaştım. Bu günde farklı bir proje olması adına pilastik şişeden avize yapımı paylaşmak istedim.Evinizde bulunan pilastik eşyaları degerlendirebilirsiniz. Pilastik kaşıklardan ayna yapımı yada avize yapımında kullanabilirsiniz.Doğayada katkıda bulunmak amaçlı bir çok ürünü geri dönüşümde kullanabilirsiniz. Bu bilgileri evinizde bulunan çocuklarınızla paylaşınız.

Birlikte geri dönüşüm projeleri yapınız. Çocuklarınızın el becerilerinin de gelişmesine yardımcı olacaktır.Çok kolay bir şekilde evinizde şık bir avizeye sahip olabilirsiniz. Herşey sizin becerinize bağlıdır. İzleyerek bir çok yapılabilecek şeyleri yapabilirsiniz.Su şişesinden avize yapabilmek için gerekli malzemeleri sizlere sıralamak isterim.

-lamba

-plastik kaşıklar

-maket bıçağı

-yapıştırıcı

-beş litre su şişesi

Öncelikle pet şişenin alt bölgesini bıçak yardımı ile iyice kesiniz.Daha sonra pilastik kaşıklarının kaşık nölümünü güzelce şişenin üzerinden aşağıya dogru yapıştırınız.Şişenin tüm etrafını kaşıkla doldurunuz.Elinizdeki lambayı şişenin içerisine yerleştiriniz. Elektirik bağlayınız.

R1PGE3NGCRJI7E4

MYH2V1W4CS9S5BW

su-sisesinden-avize-nasil-yapilir

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.