TATLI KRİZİNİ ENGELLEMEK İÇİN NE YAPMALIYIZ

Paylaş

Tatlı Krizini Engellemek İçin Ne Yapmalıyız

Tatlı krizi her zaman bayanlarda olmaz. Bu sorun hem erkeklerde hem bayanlarda çoğunlukla görülebilmektedir. Fakat tatlı krizi sonrası kilo artışı da maalesef mümkün… Tatlı kriziniz bulunuyorsa ve tatlımsı bir şeyler tüketmeden duramıyorsanız, çok fazla tatlı tüketmek yerine bu tüketim miktarınızı azaltmanız gerekir. Araştırmalara göre tatlı krizi çeken kişiler tatlı alma ihtiyacını hiçbir şekilde engelleyemez ve o tatlı tüketimini gerçekleştirirler.

Ancak tatlı tüketimini fazla yaptığımızda başta kilo problemi sağlayacağı gibi yine önemli sağlık problemlerinin de başlamasına komut verebilmektedir. Bu yüzden tatlı kriziniz tuttuğunda öncelikle şekersiz sakız kullanmalısınız. Gün içinde tatlı krizinizin tutacağını hissettiğinizde de yine şekersiz sakız çiğneyebilirsiniz. Basit ve hızlı bir yöntem olarak görünen bu formül ile gün içindeki acil tatlı krizlerinizin önüne bir nebze de olsa geçebilirsiniz.

Tatlı krizinin bir diğer önemli çözümü ise meyve tüketimidir. Çünkü meyvelerde de oldukça yüksek şeker oranları olacağı için sizi geçici olarak tatlı krizinizden kurtarmış olurlar. Meyve tüketerek tatlı krizinizi engelleyebilir ve erteleyebilirsiniz. Hatta unutmanıza da yol açabilir.

Bir diğer yöntem ise tatlı kriziniz tuttuğunda oyalanacak bir şeyler bulun. Kendi kendinize iş çıkartın. Bu sayede beyniniz tatlı krizi konusunu rafa kaldıracak ve mevcut işinizi bitirmeniz için size düşünceler sağlayacaktır. Bu sayede de tatlı krizinizi geçici bir şekilde erteleyebilirsiniz. Bazı araştırmalara göre tatlı kriziniz tuttuğunda az bir miktarda bitter çikolata tercih ettiğinizde de yine hem az kalori almış olursunuz. Hem de tatlı krizinizi hafif bir şekilde atlatabilirsiniz.

asiri_yemek_diyet-mkl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.