TIĞ İŞİ BAYAN KAŞKOL NASIL ÖRÜLÜR

Paylaş

Bayanlar bu gün sizler tığ işi kaşkol nasıl örülür onu anlatmak istedim. Artık kış geldi çattı. Havalarda fazlasıyla soğudu. Artık atkı ve kazak modellerini örmeye nedersiniz. Hiç sıkılmadan örebileceğiniz. Bir kaşkol modelini sizlere anlatacağım.Evinizde bir çok süslü atkı modelleri olabilir. Anacak siz sürekli aynı atkıları takmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Biz bayanlar gerçekten süse çok önem veririz. Her giydiğimiz veya taktığımız takılar kıyafetimize uysun isteriz. Bu kaşkol modelinde farklı renklerde yapabilirsiniz.

Günlük hayatınızda dışarı çıkarken boynunuz üşümemesi için takabilirsiniz. İsterseniz etrafınızda sevdiğiniz arkadaşlar için hediye olarak ta yapabilirsiniz.Kaşkol örgümüz için öncelikle kullanacak olduğunuz şiş önemlidir. 6 numaralı şiş kullanmanız gereklidir.Atkıların genel boyu iki metredir.

Bu yüzden 36 ilmek atmanız gereklidir.Daha sonra kaşkolunuzu iki ters bir düz olarak örmeye devam ediniz.Kaşkolunuz istegi boya gelene kadar beş düz beş ters olarak örmeye devam ediniz.Belirlemiş olduğunuz boya geldiğinde kaşkolunuzu keserek bitiriniz.Evde kalmış olan iplerden de renkli atkı modelleri örebilirsiniz. Çocuklarınız için bebek yelek modellerinide yapabilirsiniz.Eğer çocuğunuza atkı örmek istiyor iseniz ilmek sayısını daha aza indirmeniz gerekir.

tig-isi-bayan-kaskol-nasil-orulur

103512491406075979_LH11yBvO_c

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.