TIĞ İŞİ EBRULİ BEBEK BATTANİYESİ NASIL ÖRÜLÜR

Paylaş

Bebeğiniz için çok şık battaniye modelleri yapabilirsiniz. Özelikle ebruli bebek battaniyesi yapımı olduka şık olmaktadır. Kış aylarında yeni doğmuş bebeğinizi sarım ısıtacak bataniyeleri kendi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Hazır battaniyeler yerine güzel el işi ile yapılmış renkli battaniyeler yapabilirsiniz. Bu modeli hiç sıkılmadan hiç sıkılmadan kısa gün içerisinde yapabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken size anlatıldığı gibi battaniye örneğine başlamalısınız. Evinizde artmış olan renkli iplerden de bir çok bardak alttlığı modelleri yapabilirsiniz. Battaniyenizin yapılışı için bebe yün kullanmanızı tavsiye ederiz.Örgüye başladığınızda ilk sıra karışık gelebilir. Anacak ögüye devam ettiğinizde kolaylaştığını fark edeceksiniz.Öncelikle 5 adet zincir çekiniz. Yuvayı yapınız.

  1. Sırada üç zincir çekmeniz gereklidir. Çekmiş olduğunuz üç zincir ile yukarı doğru çıkınız.Daha sonra bir zincir bir trabzan olarak örgünüze devam ediniz.Yedi trabzan olduktan sonra sırayı kapatınız.
  2. Sırada birinci deliğe sık iğne olarak başlıyoruz.İkinci deliğe ise trabzan yapınız.Sık iğne batırarak örgünüze devam ediniz.Yedi trabzan olarak örgünüze devam ediniz.
  3. Dört köşeyi ayarlamanız gereklidir
  4. Dört zincir çekerek yukarı doğru çıkınız. Bu işlemeden sonra üç zincir daha çekiniz.Yine aynı şekilde bir
  5. trabzan bir zincir olarak örğüye devam ediniz.
  6. Bu işlemleri yaparak bataniyenizi örmeye devam ediniz. Daha detaylı anlamanız için vidyolu şekilini de sizler için paylaşacağım.

tig-isi-ebruli-bebek-battaniyesi-nasil-orulur

koltukki-150x150

motiff-150x150

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.