TOPUK ÇATLAKLARI İÇİN ÇÖZÜMLER NELERDİR

Paylaş

Tüm kadınlar için ayak bakımı çok önemlidir.Ayaklarda oluşan ölü deriler çok kötü görünmektedir.Çatlamış olan topuklar çok ağrılı ve sızılı olamkatadır.Bakımlı ayaklara sahip olmak zor değildir.Topuk çatlağı için bir çok bitkisel yöntemler bulunmaktadır.Çatlak topuklu ayaklar görüntü olarak ta hiç hoş gözükmez. Yürüdüğünüzde ayaklarda topuk bölgesinde acılar git gide artmaktadır.

Topuk çatlaklarına giymiş olduğunuz ayakkabılar da sebep olmaktadır.Genelikle topuklu ayakabılar ayaklarda çatlak oluşmasına sebep olmaktadır.Topuklardaki çatlakları engelemek için duştan sonra törpülemeniz gereklidir.Evde bulunan losyonlarla ayaklarınıza güzel bir masaj yapabilirsiniz.

Özelikle karbonatla birlikte ayaklarınızı yıkayınız.Karbonat ayaklardaki mantar oluşumunu engeller. Sürekli karbonatlı suyla birlikte ayaklarınızı yıkayınız.Ayak çatlaklarını engelemek için sizlere bir maske tarifi vereceğim. Bu maske sayesinde ayaklarınız daha yumuşak bir hale gelecektir.

Topukları çatlakları için maske tarifi

-zeytinyağı

-vazalin

-limon suyu

-üç adet aspirin

-bir çay kaşığı karbonat

Bunların hepsini iyice bir kabın içerisinde karıştırınız.Törpülenmiş olan bölğeye güzelce sürünüz. Bu işlemi gece yatmadan önce uyğulayınız.Üzerine bir çorap giyip yatınız. Sabah kalktığınızda ayaklarınızı yıkayınız. Bu işlemi haftada  birkez uyğulayınız. Bir ayın sonunda ayaklarınızdaki farkı görebilirsiniz.

çatlak-topuk-tedavisi

topuk-catlaklari-icin-cozumler-nelerdir

6525

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.