ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Paylaş

Üçgen renkli şal yapımı

Şallar bayanların oldukça fazla kullandığı aksesuarlardandır. Örgü şallar ise bayanların son yıllarda oldukça fazla tercih ettiği modellerdendir. Örgü şalları daha çok orta yaştaki bayanlar kullansa da aslında yapılan farklı modeller gençlerin de dikkatini çekmektedir.

Renkli olan ve klasik modellerden uzak olan şallar günlük yaşamda oldukça fazla kullanılmaktadır. Kıyafetleriniz ile kombinleyerek kullanacağınız bu şallar sizi şık göstereceği gibi sıcakta tutacaktır.

Bugün sizlere örnek olarak vereceğimiz şal modeli ise üçgen şaldır. Üçgen şallar oldukça şık durmakta ve sadece omuza değil boyuna bağlanarak da kullanılmaktadır. Üçgen şalı boyuna sararak hem soğuktan korunabilirsiniz hem de şalın modelini ortaya çıkartarak kıyafetleriniz ile güzel bir uyum sağlayabilirsiniz.

Üçgen şal  yapımı için burada kullanılan ip renkli alize iptir. Siz bu örnekteki gibi renkli bir ip kullanabileceğiniz gibi tek renk bir ipte kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bu model ile gelinlik üzerine de bir şal yapabilirsiniz. Bunun için ise beyaz veya kırık beyaz alize ip tercih edebilirsiniz. Simli iplerde oldukça şık durabilir.

Bu modeldeki üçgen şalı yapmak için şalın uç kısımından başlamalısınız. Uç kısımdan başlayarak giderek artan bu model oldukça basittir. Kolaylıkla yapabileceğiniz bu model için aşağıdaki şemayı takip etmeniz yeterlidir.

Üçgen şal yapımı sırasında tırabzanlar kullanılmaktadır. Şal şemasını takip ederek nerelerde arttırma yapacağınızı öğrenebilir ve kolaylıkla bu şalı yapabilirsiniz.

Kaynak:https://tr.pinterest.com/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.