UYKUSUZLUĞA İYİ GELEN BİTKİLER

Paylaş

Uykusuzluğa iyi gelen bitkiler
Uykusuzluk insanların en çok rastladıkları bir durumdur. Bu durum karşısında insanlar uyku haplarına yönelirler. Ama uyku hapları bazı kişiler de olumsuz etki yaratabilmektedir. Uykusuzluk insan vücudun da sersemlik ve halsizlik yapmaktadır. Bu yüzden sizlere uykusuzluğa iyi gelen bitkileri anlatacağız. Eğer sürekli uykusuzluk çekiyorsanız bitkisel yöntemlere yönelmeden önce bir doktora başvurmanızı öneririz. Bitkilerin genel olarak insan vücuduna bir zararı olmadığına inanılır.

Fakat bitkilerin de bir kimyasal içeriği vardır. Bu yüzden bitkileri tüketirken gereğinden fazla tüketmemeliyiz. Uykusuzluğa yararı olan bir bitki de kedi otudur.

Kedi otunun uyku haplarına göre bağımlılık yapmadığı ve sersemlik oluşturmadığı bilim adamları tarafından bulunmuştur. Ancak bu bitki herkes de aynı etkiyi oluşturmayabilir. Bu yüzden doktor önerisin de kullanılması tavsiye edilir. Kedi otu uyumadan 1-1,5 saat önce alınmalıdır.

Ve üç ay boyunca sürekli kullanılmamalıdır. Bitkinin yan etkileri baş ağrısı, çarpıntı ve baş dönmesi şeklinde olabilir. Bazı kişiler kedi otunu çay halinde de içmektedir. Ancak kokusu ağır olduğundan bazı kişiler kapsül halinde de satın almaktadır. Eğer kedi otu bitkisini kullanacaksınız antideprasan ilaçları kullanmamanız gerekmektedir.

Akupunktur-uykusuzluk-problemlerine-yardımcı-olabilir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.