UZUN MESAFELİ İLİŞKİLER YÜRÜTÜLEBİLİR Mİ?

Paylaş

Uzun mesafeli ilişkiler nasıl yürütülür?

Aşkın ne zaman ve nasıl karşınıza çıkacağı belli olmaz. Bazen hiç fark etmediğiniz bir anda çok yakınınızda olan birine aşık olursunuz bazende sizden kilometrelerce uzakta olan birine aşık olursunuz.

Aşık olunan kişi ile sürekli görüşülmesi sinema, yemek, konser gibi ortamlarda birlikte vakit geçirilmesi ilişkinin daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlar. Kişiler birbirlerini daha iyi tanıyabilir ve ihtiyaç durduklarında birbirlerinin yanında olabilirler.

Uzun mesafeli ilişkilerde ise görüşmeler sadece belirli zamanlarda ve belirli sürede olmaktadır. Aşık olduğunuz kişi işe belki sadece bir kaç saat belki de bir kaç gün geçireceksiniz. Bu süre içerisinde birlikte hoş vakit geçirirsiniz ama araya yine mesafeler girdiğinde ilişkilerde yıpranmalar olabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için uzun mesafeli ilişkileri olanlar bazı detaylara dikkat ederek ilişkilerini daha sağlıklı bir şekilde yürütebilirler.

Uzun mesafeli ilişkiler yürütülebilir mi ilişkide çiftlerin dikkat etmesi gereken detaylar nelerdir. Bunlar hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışalım.

1. Konuşun ama saatlerce değil

Uzun mesafeli ilişkilerde görüşme imkanı olmadığı için çiftler sürekli telefonda veya internette konuşarak vakit geçirmeye çalışırlar. Ama uzun uzun telefon konuşmaları yapmak bir süre sonra sıkılmanıza ve konuşacak bir şey bulamamanıza neden olur. Bunun yanında her dakika sevgilinizin ne yaptığını merak edip onu sürekli olarak aramanıza gerek yok. İlişkide güven en temel husustur. Bunu unutmayın!

2. Gün içerisinde yaptıklarınızı onunla paylaşın

Gün içerisinde neler yaptığınızı geçirdiğiniz güzel zamanları onunla paylaşabilirsiniz. İnternet sayesinde yaptığınız her şeyi paylaşmanız mümkün. Ama bunu yaparken yine abartıya kaçmayın. Sevdiğiniz bir yere gittiğinizde oranın fotoğrafını çekin ve ona gönderin. Bu şekilde onunla vakit geçirdiğiniz hayal edebilir ve daha mutlu olabilirsiniz.

3. Dürüst olun

İlişkide dürüstlük her zaman önemlidir. Bu nedenle hayatınız ile ilgili konularda dürüst olun ve karşınızdaki kişiye gerçekleri yaşatın. Çok eğlenceli ve ilgi çekici bir hayatınızın varmış gibi davranmayın. Ya da çok kötü bir hayatınız varmış gibi davranmayın. Her zaman kendiniz olun ve ondan duygularınızı saklamayın. İlişkide dürüst olunması çiftlerin birbirlerine bağlılığını arttırarak ilişkinin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlayacaktır.

4. Dikkatli ve nazik olun

Sevgilinizin ailesi ve arkadaşları hakkında sorular sorarak onun nasıl bir çevresi olduğunu, neler yaptığını öğrenmeye çalışın. Bu şekilde onunla ilgilendiğinizi ve düşünceli biri olduğunuzu gösterebilirsiniz. Günlük hayatta neler yaptığını sorun, onunla ilgili küçük detayları dahi atlamayın. Bu şekilde ona ne kadar çok değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

5. Sürprizler yapın ve yaratıcı olun

Onu mutlu etmek için küçük hediyeler gönderebilirsiniz. Onu şaşırtacak bir anda küçük sürprizler ile mutlu edebilirsiniz. Birlikte vakit geçiremeseniz de aynı filme gidebilir ve o film hakkında konuşabilirsiniz. Bu şekilde bilikte vakit geçirmiş gibi hissedebilirsiniz.

6. Yalnız olduğunuz zamanların tadını çıkartın

Uzun mesafeli ilişkiler hoşunuza gitmese de bu ilişkiyi yaşamayı tercih ettiniz. Ama bir ilişkiniz olsa da bu hayatınızı yaşamayacağınız anlamına gelmez. Sürekli telefon veya internete bağlı olarak hayatınızı geçirmeyin. Arkadaşlarınız ve ailenizle vakit geçirin, sevdiğiniz yapmaktan keyif aldığınız şeyleri yapın ve kendinizi iyi hissetmeye çalışın. Yaptıklarınızı ve mutluluğunuzu ise partneriniz ile tabii ki paylaşabilir ve onuda mutluluğunuza ortak edebilirsiniz.

7. Bilikte bir hobi ile uğraşın

İkinizin de sevdiği ortak bir şeyler elbetteki vardır. Sevdiğiniz bu ortak noktaları bir hobi haline getirip onunla konuşabilirsiniz. Aynı tür müziği dinleyebilirsiniz, yabancı dil öğrenebilirsiniz veya daha farklı başka uğraşlar bulup bununla ilgili konuşabilir ve bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

8. Gece dışarı çıkmanın sınırlarını belirleyin

Uzun mesafeli ilişkilerde en çok sorun yaşanan konulardan birisi gece dışarı çıkma durumudur. Bu nedenle gece dışarı çıkma konusunda partnerinize düşündüklerinizi söyleyip onunda bu konuda fikirlerini almalısınız bu şekilde ortak bir karar varıp bu konun sorun yaratmamasını ve ilişkinize zarar vermemesini sağlayabilirsiniz.

9. Birlikte planlar yapın

Özellikle sizin için özel olan günlerde bir araya gelmek birlikte vakit geçirmek için neler yapacağınıza dair planlar yapın. O günlerin gelmesini büyük bir heyecanla beklersiniz.

10. Hedefler belirleyin

Birlikte bir gelecek düşünüyorsanız bunun planlarını yapın ve karşınızdaki kişiye bu planlardan bahsedin. İlişkiden bekletiniz ne, partneriniz ilişkiniz hakkında ne düşünüyor, gelecek planları ne bu konuda ona sorular sorun ve neler düşündüğünü öğrenin. Bu şekilde ilişkinizin nasıl ilerleyeceği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Kaynak: https://www.mynet.com/uzaktan-iliski-yurutmek-icin-15-ipucu-25573-mykadin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.