VARİS AMELİYATI NASIL YAPILIR

Paylaş

Varis ameliyatı nasıl yapılır

Bir çok erkek ve bayanlar bacaklarında oluşan varislerden şikayetçidirler. Genç yaşlı herkezin kabusu haline gelen varisler den artık çok kolay yötemler sayesinde kurtulabilirsiniz. Varis hastalığı kişiyi çok kötü şekilde etkilemktedir. Örneğin fazla ayakata duran bir insansanız ayaklarınız ağrımaya başlar. Geçici tedafiler ve çorpalar bir süreline sizi idare edebilir. Ancak varis ameliyatı olarak kötü görünen bacaklarınızda ağırlık hiisi veren bu rahatsızlıkan çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Yaz ayları geldiğinde bacaklardaki varsiler çok daha fazla ağrımaya başlar.

Bunun sebebi ise çok sıcak aylarda bacaklar etkilenir. Varisli olan bacakları sürekli soğuk suyla yıkamanız gereklidir. Bu sayede ayaklarınızda bir rahatlık hissede bilirsiniz. Eğer aşırı bir kilonuz var ise kesinlikle kilo vermelisiniz. Çünkü kilolu insanlarda varis ameliyatı tehlikeli olmaktadır.

Eğer kilonuzu verirseniz ameliyatınız çok rahat bir şekilde gerçekleşebilir.Bazı varislerde bacaklarda şişmeler meydana gelir. Buda günlük yaşamınızda sizi olumsuz olarak etkileyebilmektedir Eğer  ameliyatınız çok ciddi geçmiş ise doktorunuz sizi 2 veya 3 gün hastanede gözetim amaçlı bekletebilir.

Genelikle varis başlaması venöz yetmezliğinde kaynaklanmaktadır. Vüccutta biriken pis kan ayaklarda toplaşarak ayağın şişmesine neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı hastalığınızı geçiktirmeden hemen bir hekime başvurmanızda fayda olucaktır.

fft2mm4222711

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.