YAĞ YAKAN ÇAY TARİFİ

Paylaş

yesil-cay8

Yağ yakan çay tarifi

Bitkisel çayların insan sağlığına bir çok fayda sağlamaktadır.Bunun yanı sıra diyet yapan insanlarda da bir çok çay tarifleri denemektedir. Çünkü bazı bitkilerin içerisinde yağ yakıcı özelikler bulunmaktadır. Örneğin mate çayı   bu çay içildiğinde insana enerji veren bir bitkidir. Kendi içerisinde yer alan bir tatlı tadı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra biberiye çayı da zayıflamada büyük bir rol almaktadır.

Çünkü biberiye çayı vücuttaki ödemin kolayca dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca kanı hareket geçiren bir özelliğe de sahiptir. Yeşil çay da yağ yakan çayların arasında gelmektedir. Yeşil çay tüken insanların daha sağlıklı olduğunda görülmektedir.Bu faydalı çayların hepini bir araya getirdiğinizde yağ yakımına dönen bir içecek ortaya gelmektedir

Günümüzde bir çok insan kilo verebilmek için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Özelikle yaz ayları başladığı anada hem beyleri hemde bayanları bir kilo vereme isteği tutar. Bunun sebebi ise  daha rahat denize girmek yüzmek yada sıcak havalarda kiloları yüzünden bunalmak istemezler. Yağ yakıcı çayın  sizlere nasıl hazırlandığını anlatma isterim.

 

Yağ yakıcı çayın malzemeleri

bir tatlı kaşığı mate

-bir tatlı kaşığı biberiye

-bir tatlı kaşığı yeşil çay

-bir adet kabuk tarçın

 

Bir litre kaynamış suyun içerisine tüm bu malzemeleri ekleyip demlemeye bırakınız. Beş dakika demlendikten sonra gün boyunca bu çayı içebilirsiniz. Kısa sürede kilolarınıza elveda diyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.