Yün İple Şişe Süsleme

Paylaş

Yün İple Şişe Süsleme

Bu yazımda sizlere yün iple şişe süsleme çalışmasının resimli anlatımını paylaştım. Bu tür çalışmalar ile evinizi süsleyebilir ve güzelleştirebilirsiniz. Kolay bulunan malzemeler sayesinde sizde evinizde bu çalışmayı pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Yün ip ile şişe süsleme çalışmasında kullanılacak malzemeler ;

  • yün ip veya hasır ip.
  • boş şişeler.
  • yapıştırıcı.

İlk olarak cam şişelerin etrafına yün ip ile boşluk olmayacak şekilde dolamak ve yapıştırmak. Bu işlemi süs olarak kullanmayı düşündüğünüz tüm cam şişelere uygulamanız gerekiyor. Yün iple şişe süsleme çalışmasını siz isterseniz hasır iple şişe süsleme olarak da değişebilirsiniz. Hasır ip kullanarak da cam şişeleri süsleyebilir ve değişik bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Altta size resimli anlatımını paylaştığım çalışmayı mutlaka yapıp, sizde evinizin bir köşesine kullanmalısınız.

Boş şişeyi iple süsleme çalışmasında kullanacağınız şişelerin farklı boyutlarda olmasına dikkat ederseniz, hem değişik bir atmosfer yakalamış olursunuz. Hem de yaptığınız çalışmadan zevk alacağınızı söyleyebilirim. Küçük büyük, kalın ince, uzun kısa gibi değişik orantılara sahip şişeleri kullanabilirsiniz. Şimdi sizi yün iple şişe süsleme çalışmasının resimli anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

yun-iple-sise-susleme

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı yaparak evinizi dekoratif anlamda güzelleştirebilirsiniz. Bu tür çalışmalar yaparak para da kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken farklı boyutta şişeleri ip ile süslemek ve bunları turistik bir yerde yaşıyorsanız satmak… bu sayede hem güzel kazançlar elde etmiş olursunuz. Hem de keyifli çalışmalar ile eğlenebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.dumpaday.com/genius-ideas-2/craft-ideas-week-52-pics/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.