2017 SONBAHAR/KIŞ SEZONUN TRENDİ TAKIM ELBİSELER

Paylaş

Yeni trend takım elbiseler

Yaz aylarının yavaş yavaş sonuna geldiğimiz şu günlerde 2017 sonbahar/kış sezonun trendleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. Ünlü marklar ve tasarımcıların yanı sıra ünlülerde 2017′ nin kış trendlerini belirlemeye başladı. Bu sonbahar/kış sezonunda kadın modasında en çok dikkat çekecek olan parçalar ise takım elbiseler olacak.

Son zamanlarda ünlüler giydikleri takım elbise modelleri ile bu kışın trendinin takım elbisler olacağını belli ettiler. Birçok ünlünün üzerinde gördüğümüz farklı şekillerde kombinlenmiş olan takım elbiseleri bu yıl mağaza vitrinlerinde oldukça fazla göreceğiz. Peki 2017 sonbahar/kış sezonun trendi takım elbiselerde modeller ve öne çıkan detaylar ne olacak onlar ise yazımızın devamında saklı.

Takım elbiselerin daha çok iş ortamında kullanıldığını bilmekteyiz. Çalışan bayanların vazgeçilmez kıyafeti olan takım elbiseler bu sezon günlük kıyafetler ile karşımıza çıkacak. Her zaman gördüğümüz siyah, lacivert, gri gibi koyu renk tonlarının aksine bu yıl takım elbiseler öylesine renkli ki pembe takım elbiseler dahi var.

Takım elbiseleri birçok ünlünün üzerinde günlük yaşam için kombinlenmiş olarak gördük. Biliyorsunuz artık klasik kıyafetler bile spor ayakkabılar ile kombinlenebiliyor. İşte renkli ve farklı takım elbiselerinizi spor ayakkabılarınız ile kombinlemeniz mümkün. Tabii ki burada da yine trend olan beyaz spor ayakkabı yerini başka ayakkabılara vermiyor.

2017 sonbahar/kış sezonun trendi takım elbiseler aslında her zevke hitap ediyor diyebiliriz. Takım elbisenizi ister sandalet ile isterseniz sivri topuklu bir ayakkabı ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sezonun trendi olan topuklu ayakkabı modelleri ile kombinlediğiniz de modanın izinden giden bir bayan olarak şıklık yarışına katılabilirsiniz.

Takım elbiselerde renkler oldukça farklı ve canlı ki takım elbisenin klasik yapısı bir anda ortadan kalkıyor. Toz pembe, pembe, mavi, mor, sarı, kırmızı, fuşya, saks mavisi ve daha birçok canlı rengi görmeniz mümkün. Günlük yaşam için bu tür renkli takım elbise modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Takım elbiselerde tek rengin yanı sıra oldukça desenli ve çizgili modellerde karşımıza çıkıyor. Özellikle boydan çizgili olan takım elbise modelleri daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında kaz ayağı desenli modellerde bulunmakta. Bunların daha da ileri modelleri ise tamamen desenli olan takım elbiseler. Biliyorsunuz desenler son zamanlarda oldukça moda. Takım elbiselerde de bu modaya uyulmuş ve oldukça desenli, çiçek desenlerinin olduğu farklı takım elbise modelleri de bulmanız mümkün. Tabi bunu giymekte biraz cesaret ister.

2017 sonbahar/kış sezonun trendi takım elbiselerde dikkat çeken bir diğer detay takım elbiselerin kesimlerinin da oldukça farklı olması. Özellikle ceketlerde dar kalıplar olduğu gibi geniş kalıplarda bulunmakta. Bunun yanında ceketlerin boy uzunlukları da değişmekte kimileri bel hizasında iken kimi ceketler daha uzun kalçaya kadar uzanmakta.

Pantolonlarda da yine aynı şekilde kesimlerde oldukça farklılıklar var. Kimi pantolonlar dar kalıp iken kimisi de oldukça geniş kalıplarda üretilmiş. Kısacası bir orta bulmak biraz zor. Pantolon boyları da ya kısa bilek boyunda ya da tam uzun yere kadar olacak şekilde tutulmuş.

2017 sonbahar/kış sezonun trendi takım elbiseler her zevke ve her vücut tipine hitap ediyor diyebiliriz. Kısa boylu ve uzun boylu bayanlar için oldukça farklı seçenekler sunularak trendin bu yıl gerçekten ön planda olması sağlanmış.

Klasik bir takım elbisenizi daha da klasikleştirmek adına ise içerisine yelek giyerek de kullanabilirsiniz. Özellikle katılacağınız özel davetlerde bu şekilde bir kombin yaparak hem klasik hem de şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Son olarak takım elbiselerin kumaşlarını incelediğimizde daha çok ince kumaşlar tercih edilerek takım elbiselerin şık ve zarif durması sağlanmış. Kalın kumaşlar tercih edilmemiş.

2017 sonbahar/kış sezonu alışverişinizi yaparken farklı takım elbise modellerine göz atabilir ve kendi tarzınıza uygun olan bir modeli kullanmak için alabilirsiniz.

kaynak: http://mahmure.hurriyet.com.tr/foto/moda/sonbaharkis-sezonunun-gozdesi-takim-elbiseler_42551/11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.