2017 YAZININ TREND AYAKKABI MODELLERİ

Paylaş

2017 yaz ayakkabı trendleri

2017 yaz ayakkabı trendleri ile birbirinden ilginç ve dikkat çekici ayakkabı tasarımları tüm bayanların beğenisini kazandı. Ünlü markaların vitrinleri süsleyen şık tasarımları ile bayanlar bu yıl rahatlığı ve şıklığı bir arada yaşıyor diyebiliriz. Romantik detaylarında unutulmadığı ayakkabı modellerinde şık olmanın yanı sıra her alanda rahatlıkla kullanılabilecek ayakkabılar tasarlanmış. Ayakkabı ve terlikler üzerine eklenen küçük detaylarda ayakkabı ve terliklerin hareketlenmesini ve daha şık durmasını sağlamış.

2017 yaz ayakkabı trendlerinde bu yaz kısa topukların her alanda kullanıldığını görmekteyiz. Sadece ayakkabılarda değil terliklerde de kullanılan kısa topuklar terliklere ayrı bir hava katarken, bayanların bu yıl kombinlerinde terlikleri oldukça fazla kullanmalarını sağladı. Yazın vazgeçilmez ayakkabısı olan sandaletlerde de bu sene kısa topuklu ayakkabıları oldukça fazla gördük. Kısa topuklu ayakkabılar oldukça rahat oldukları için hem günlük yaşamda kullanılmaya uygun hem de katılacağınız davetlerde abiyelerinizin altına tercih edebileceğiniz ayakkabı modellerinden birisi.

Bu yılın en çok dikkat çeken parçalarından birisi tek bantlı terlikler oldu. Tatile giderken rahat etmek ve modaya uyum sağlamak için mutlaka bu tarz bir terliği çantanızda bulundurmalısınız. Bunun yanında tek bantlı terlikleri farklı kılan detaylardan birisi de mesaj içerikli cümlelerin terlik bantları üzerinde kullanılmasıdır. Bu sayede şık ve eğlenceli tasarımlar ortaya çıkmıştır.

Yazın dikkat çeken bir diğer terlik modeli ise tüylü terliklerdir. Genelde evlerde kullanılan bu tüylü terlikleri bu yaz sokaklarda oldukça fazla göreceğiz. Terlik bandı üzerine eklenen küçük tüyler terliği hareketlendirdiği gibi ayrı bir şıklıkta vermiştir. Buda terliğin sadece gün içeriisnde kullanlmayıp akşam kombinlerinde de kullanılmasını sağlamış.

Sandalet yazın bayanların vazgeçilmez ayakkabılarındandır. Her sezon değişen sandalet modelinde ise bu yaz platformlu sandaletler moda. Elbiseler altına rahatlıkla kullanabileceğiniz sandaletler ayrıca yazın kullanacağınız birçok kıyafetin tamamlayıcı parçası olup bir kurtarıcı görevi görecektir. Bu yazın modası olan platformlu sandaletler ise özellikle kısa boylu bayanların kullanabileceği en iyi parçalardan birisidir.

Bu yazın en rahat ayakkabılarından birisi de kalın topuklu stilettolar olacak. Topuklu ayakkabı giymeyi sevmeyen veya alışkın olmayan bayanlar bu yaz kombinlerini kalın topuklu stilettolar ile tamamlayarak sezonun trendine uygun rahat bir şıklık yaratabilirler.

Tarzını yansıtmak isteyen ve her zaman farklı olmayı seven bayanları için ise bu yazın iddialı parçalarından birisi çorap destekli stilettolar. Tasarımcıların yeni trendi olan bu çoraplı stilettolar ayak bileğini saracak şekilde tasarlanmış. Topuk ve parmak kısımları açık bırakılan ayakkabılar bir nevi açık bot şeklindeler. Yeni bir şey denemek isteyen veya tarzını yansıtmak isteyen bayanlar bu modeli tercih edebilirler.

2017 yazının en göz alıcı ayakkabı modellerinden birisi ise rugan stilettolar olacak. Ayrı bir havası olan rugan ayakkabılar stiletto ile birleşince ortaya oldukça muhteşem bir görüntü çıkmış diyebiliriz. Göz alıcı bir şıklık yaratmak istiyorsanız bu yaz kombinlerinizde bu ayakkabıya mutlaka yer verin.

Bu yaz gençlerin özellikle dikkatini, çeken ayakkabı tasarımlarından birisi ise kumaş bantlı stilettolar. Uzun kumaş bantları ile istediğiniz şekilde bağlayacağınız bu ayakkabıları, yazın vazgeçilmez ayakkabı modellerinden birisi. Özellikle yaz akşamlarında oldukça fazla kullanılabilecek modellerden birisi.

Tabii ki spor ayakkabıdan bahsetmeden yazın ayakkabı trendlerini sonlandıramayız. Son bir kaç yıldır spor ayakkabıların hem spor kıyafetler ile hem de klasik kıyafetler ile kullanılabilmesi tasarımcıları spor ayakkabılarda da yenilik yapmaya yöneltti. Özellikle bu yaz platformlu spor ayakkabı modelleri oldukça fazla kullanıldı. Platformlu spor ayakkabılar her kıyafet ile rahatlıkla kombinlenebildiği gibi rahat ve şık bir görüntüyü de ortaya çıkartıyor.

Bu yıl eskiye dönüş ayakkabılarda da yaşandı diyebiliriz. Vintage spor ayakkabılar ile eski modellerin ortaya çıkarıldığı tasarımlar bayanlar tarafından oldukça fazla ilgi gördü. Nostaljik bir hava veren bu ayakkabılar kolay kombinlenebilmeleri ve her kıyafete uyum sağlamaları nedeniyle tercih edilebilecek modeller arasında yerini alıyor.

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/sezondan-one-cikan-10-ayakkabi-modeli-40512812

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.