EKOSELİ GÖMLEĞİ KLASİK GÖMLEĞE DÖNÜŞTÜRME

Ekoseli gömlekten klasik gömlek yapımı

Dolabınızda bulunan ve artık kullanmak istemediğiniz bir ekoseli gömleğiniz var ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşte size bir önerimiz var ekoseli gömlekten klasik gömlek yapımı ile gömleğinizi yenileyerek onu farklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kendin-Yap-spor-gömlekten-klasik-gomlek-yapımı1

Modası geçmiş olan veya kullanmak istemediğiniz kıyafetlerinize ufak dokunuşlar yaparak onları yenileyip tekrar kullanabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken kullanabileceğiniz en basit aksesuar ise dantellerdir.

Kendin-Yap-spor-gömlekten-klasik-gomlek-yapımı2

Danteller son yıllarda birçok kıyafette kullanılmakta ve oldukça hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Bizde bu dantelleri kullanarak güzel bir klasik gömlek yapacağız. Bunun için gerekli olan malzemeler ise şunlar:

Kendin-Yap-spor-gömlekten-klasik-gomlek-yapımı3

  • Ekoseli gömlek
  • 1 metre kadar Dantel
  • İğne
  • İplik
  • Makas
  • Mezura

Kendin-Yap-spor-gömlekten-klasik-gomlek-yapımı5

Yapım aşaması

Öncelikle gömleğinizin yaka kısmından başlayarak ölçü almanız gerekir. Mezura kullanarak ölçü alabilirsiniz veya danteli gömleğin yaka kısmına yerleştirin bir toplu iğne ile danteli buraya tutturarak kaymasını önleyin. Daha sonra danteli gömleğin yaka kısmının etrafında dolaştırarak diğer yakaya ulaştırın. Burada ölçü alırken dikiş paylarını eklemeyi ihmal etmeyin. Görseli inceleyerek danteli nasıl yerleştireceğinizi daha iyi görebilirsiniz.

Kendin-Yap-spor-gömlekten-klasik-gomlek-yapımı6

Bu şekilde dantelin ölçüsünü aldıktan sonra toplu iğne ile danteli oraya tutturun. Elinizde yapacağınız dikiş ile danteli önce oraya sabitleyin. Daha sonra dikiş makinesi ile sabitlediğiniz bu noktalar üzerinden tekrar dikin. Dikme işlemi sonrasında önceden diktiğiniz ipi sökün. İşte gömleğiniz hazır. Ütülendikten sonra gömleğinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kendin-Yap-spor-gömlekten-klasik-gomlek-yapımı7

kaynak:http://www.yesiltopuklar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.