MAKROME İPLE BİLEKLİK YAPILIŞI

Paylaş

Makrome ipinden bileklik yapalım

Bugünkü paylaşımlarımızdan birisi makrome ipinden bilezik yapımı. Yeniden çocuklarımız aşırı mesut olacak. Onlarla birlikte yapabileceğiniz bayağı makrome ipinden bileklik örme ile aşırı güzel anlar yaşayacaksınız. çocuklarla beraber ektinlikler gerçekleştirme onların gelişimi istikametinden fazlaca ciddi.

Makrome ipiyle bileklikleri bu nedenden dolayı kullanabilmeniz olası. Bununla birlikte yavrunuz öğrenip satış bile yapılabilirler. Sebep bu tür dile getirdin derseniz. Yazın iki çocuk boncuklarla bilezik yapmışlar ve cadde üstüne kaldırıma standt açmışlardı. Onları görünce aşırı hoşuma gitti ve bir adet aldım. Yalnızca onlar mutlu olsun diye. Kendine itimatleri gelsin, özitimatleri oluşsun diye.

Daha evvelcede sizlere yeniden yavrunuz eşliğinde yapabileceğiniz aktiviteler paylaşmıştık. Sitemizi araştırmadan geçmeyin. Bunlardan birisi pet şişe ile saksı yapılışı ve krapon kağıdı ile uçan balon yapılışı. Kesinlikle inceleyin.

Makrome ipinden bileklik Yapımı

minimum iki renkten olan makrome ipini alıyoruz. Makrome ipi bulamazsanız 1 metre kalınlığında iple de örebilirsiniz.

Tek doğrultulu bilezik emeliyle tıpkı renkten 45 santimetre uzuluğunda 3 tane parça netiz. Değişik bir renkte 1,5 m. Uzunluğunda bir tane parça daha net. Bu bileziği öreceğimiz renk olacak. O sebepten dolayı birazcık uzun kesiyoruz. Bu iplerin uçlarını üstte on santimetre iplik duracak biçimde bir düğüm ile birleştiriyoruz. Ipleri çatal iğne ile bir yere sabitleyelim.

şimdi ayrım renkte olan ipimizi alıp resimdeki benzeri üstten alıp alttan çevirelim ve içersinden geçirelim.

Ipi çekerek yukarıya doğru çekelim. Düğümü iyice sıkalım.

Ilk düğümümüzü yaptık. şimdi tıpkı şekilde tek renk olan ipi sola alarak yapalım. Resimde daha iyi anlaşılacaktır.

Bileklik üzerinde V şeklinde düğümler oluşuyor. Tıpkı bu prosedürleri tekrar ederek bilezik boyunu istediğimiz boyunda olacak halde örelim.

Istediğimiz uzunluğa geldikten sonra pembe renkli ipleri keselim. Beyaz iplerin ucuna düğüm atalım. Karşılıklı beyaz ipleri birleştirip ortadan pembe ip ile düğüm atalım. Ardından pembe ipi iyice sabitledikten sonra uçlarını keselim.

şimdi tıpkı şekilde bileziği iki renk ile öreceğiz. Uzunluklar tıpkı 5 renk tıpkı ip 1 renk farklı ip hazırlanacak. Makrome ipinden bileklik resimli anlatım. Bir pembe iple bir beyaz iple örerek bilekliğimizi devam ettiriyoruz.

Bu teknikle oluşturulan renk renk bileklikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.