RENKLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPILIŞI

Renkli bebek battaniyesi

Bebekleri için hazırlık yapan annelere bugünkü önerimiz renkli bebek battaniyesi yapımı olacak. Yapımı oldukça basit olan bu battaniye çok da şık durmaktadır.

Battaniyenin yapımı için zincir çekmek ve tırabzan yapmayı bilmek yeterlidir. Bebeği için bir şeyler yapmak isteyen ama bu konuda yeteneği olmayan anneler etrafındaki kişilerden yardım alarak kolayca battaniyenin yapılışını öğrenebilir.

Gelelim battaniyenin yapılışına. Renkli bebek battaniyesi yapımı için bebe yünü kullanabilirsiniz. İstediğiniz bir kaç rengi bir araya getirerek oldukça güzel bir battaniye yapabilirsiniz. Erkek bebekler için mavi ve yanına bir kaç tane renk ekleyebilirsiniz. Kız bebekler için ise pembe ve yanına bir kaç farklı renk ekleyebilirsiniz.

bebek-bataniyesi1-369x500

Battaniyenin yapımı için 110 zincir çekmelisiniz. Eğer daha büyük bir battaniye yapmak istiyorsanız 11 in katları olacak şekilde zincir çekmelisiniz.

bebek-battaniyesi-yapılısı1-500x375

Zinciri bitirdikten sonra ilk zincirden başlayarak beş tane ikili tırabzan yapılacak. 5 tırabzandan sonra bir zincir atlanarak tekrar 5 tırabzan yapılacak. Bu şekilde sıra sonuna kadar gidilecek. Bu işlem sonrasında tırabzanlarınızın aşağıdaki gibi zig zag şeklinde olması gerekir.

bebek-battaniyesi-yapılısı2-500x375

Bu şekilde ilk sırayı bitirdikten sonra ikinci ipe geçilir ve aynı şekilde tırabzan yapmaya devam edilir. Burada dikkat edilmesi gereken ilk tırabzanı yaparken alttaki tırabzanın başına iki tane tırabzan yapılması gerek. Yani ilk iki tırabzan alttaki bir tırabzanın başına yapılacak. Bu şekilde sonuncu tırabzan boş bırakılacak ki zig zag şekli oluşsun. Resimleri incelediğinizde ne dediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

bebek-battaniyesi-yapılısı3-500x375

bebek-battaniyesi-yapılısı4-500x375 bebek-battaniyesi-yapılısı5-500x375 bebek-battaniyesi-yapılısı6-500x375 bebek-battaniyesi-yapılısı7-500x375 bebek-battaniyesi-yapılısı8jpg-500x375

Bu şekilde battaniyeniz istediğiniz büyüklüğe gelene kadar tırabzanları yapmaya devam edebilirsiniz.

Kaynak:http://liberateblog.tumblr.com/ripple-crochet-stitch-tutorial#disqus_thread

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.